استراتژی های مهم بازاریابی اینترنتی

برای کسب و کارهای مختلف، اینترنت تبدیل به یکی از ابزارهای ارتقا و پیشرفت شده است. به وسیله اینترنت ما به منابع بسیار بیشتری دسترسی پیدا می کنیم و می توانیم از در هزینه های خود صرفه جویی زیادی نماییم. با این حال بسیاری از کسب و کارها هنوز از استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای فروش محصولات و ارائه خدمات خود آگاهی کافی ندارند. در ادامه به این استراتژی های مهم اشاره خواهیم نمود.

هر کسب و کاری نیاز به استراتژی بازاریابی آنلاین دارد

این جمله چه مفهومی برای شما دارد؟ آیا امکان ساخت یک کسب و کار حتی بدون حضور آنلاین وجود ندارد؟ از لحاظ فنی، بله، اما شما با انجام این کار با پتانسیل بسیار بالایی روبرو خواهید شد.

همه این استراتژی ها که برای هر کسب و کار ضروری هستند دارای ویژگی های زیر می باشند:

قابل انتظارند. مردم از شما انتظار دارند که کالاها و خدمات مورد نیازشان را فراهم نمایید و اگر آنها را نداشته باشید، ممکن است کمتر به کسب و کارتان فکر کنند.

در دسترس هستند. هیچ کدام از این استراتژی ها منحصرا سخت یا پیچیده نیست. ممکن است یک منحنی یادگیری برای آن ها وجود داشته باشد، اما در برخی از سطوح، این استراتژی های قابل دسترس هستند.

مقرون به صرفه می باشند. شما نباید پول زیادی برای هر یک از این استراتژی ها صرف کنید، حتی اگر برای شروع کار بودجه محدودی داشته باشید می توانید از این استراتژی ها به آسانی بهره مند گردید.

ارزشمند هستند. این استراتژی ها بازده فوق العاده ای برای شما و کسب و کارتان دارند و اگر در استفاده از آن ها کوتاهی کنید متضرر خواهید شد.

حساس به زمان می باشند. هر چه زمان بیشتری برای این استراتژی ها سرمایه گذاری می کنید، نتایج مطلوب تری بدست می آورید. هرچه زودتر درگیر آن ها بشوید، نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

عناوین زیر جزو استراتژی های مهم بازاریابی اینترنتی می باشند که ما آن ها را برای هر کسب و کار “ضروری” می دانیم:

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از انواع روش های بازاریابی اینترنتی است که شکل های مختلفی دارد و بسته به نحوه استراتژی کسب و کار، می تواند به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک نماید. به عنوان مثال، شما می توانید از مقاله ها، کتاب های الکترونیکی و دیگر محتواهای طولانی برای تشویق به خرید بیشتر و ثبت نام در باشگاه مشتریان استفاده کنید یا اینکه از وبلاگ برای جذب بیشتر ترافیک ورودی به فروشگاه اینترنتی خود بهره مند شوید. شما حتی می توانید از محتوا به عنوان یک راهنما استفاده کنید. بازاریابی محتوا به شکل فوق العاده ای برای بازاریابی اینترنتی مفید است و اگر ارزشمند باشد موجب جذب مشتریان جدید خواهد شد.

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو

بهبود سئو موجب می شود تا فروشگاه اینترنتی شما در نتایج جستجوی کاربران، بیشتر در معرض دید قرار بگیرد. بنابراین فروشگاه شما نسبت به افرادی که محصولات یا خدمات مشابه را ارائه می دهند، ترافیک بیشتری دریافت می کند. رتبه بندی موقعیت فروشگاه اینترنتی در موتورهای جستجو بستگی به ساختار فنی وبسایت و استراتژی توسعه محتوای آن دارد. بنابراین SEO یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

رسانه های اجتماعی

بازاریابی اینترنتی از طریق رسانه های اجتماعی در جذب مشتریان جدید تاثیر زیادی دارد. امروزه بسیاری از افراد عضو رسانه های اجتماعی هستند و شما می توانید از این طریق آن ها را به فروشگاه اینترنتی خود هدایت کنید. در اینجا باز هم محتوا نقش تعیین کننده ای دارد زیرا یک محتوای خوب و مفید است که می تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند. با بهره گیری از پتانسیل رسانه های اجتماعی می توانید فروشگاه اینترنتی خود را بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید و ترافیک ورودی به وبسایت خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهید.