انتخاب نحوه فروش اینترنتی

فروشگاه ساز اینترنتی جی کسب

چند مدل مختلف فروش اینترنتی وجود دارد که قبل از اینکه شروع به فروش آنلاین کنید، باید با مزایا و معایب هرکدام آشنا شوید. پس از آن می توانید با دقت فکر کنید و تصمیم بگیرید کدام مدل برای شما مناسب تر است. همه این مدل ها نیاز به سطوح مختلف سرمایه گذاری مالی دارند و تعیین می کنند کسب و کار شما چگونه سازماندهی می شود.

دراپ شیپینگ

دراپ شیپینگ، محبوبترین نحوه فروش اینترنتی است. چرا که موانع ورود به آن بسیار کم است. برای شروع کار نیازی به سرمایه گذاری مالی نخواهید داشت. به این معنی که شما تا زمان فروش هم یک ریال پرداخت نمی کنید.
این بدان معنی است که نیازی به هرگونه سفارش بزرگ یا ذخیره کالای اضافی ندارید. شما فقط باید تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید به فروش برسانید. پس از آن یک تامین کننده را که خدمات dropshipping ارائه می دهد پیدا کرده و لیست محصولات او را در فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید و شروع به فروش اینترنتی نمایید. اساسا، این تامین کننده است که بیشترین فشار را تحمل می کند و کار اصلی شما این است که فروش اینترنتی را انجام دهید.

تامین محصول از عمده فروشان

تامین محصولات از عمده فروشان یک مدل کسب و کار خرده فروشی سنتی است. در نحوه فروش اینترنتی و فیزیکی از این مدل به طور یکسان استفاده می کنند.
هنگامی که تصمیم گرفتید که چه محصولی را می خواهید به فروش برسانید، یک عمده فروش قابل اعتماد را پیدا کرده و محصول یا محصولات مورد نظر خود را به صورت عمده خریداری می کنید. برای به دست آوردن بهترین قیمت معمولا نیاز به مذاکره است.
جهت خرید به صورت انبوه باید پول نقد قابل توجهی داشته باشید. در این روش معمولا می توانید محصولات مورد نظر خود را با یک قیمت ارزان تر از روش دراپ شیپینگ خریداری کنید. این به معنای حاشیه سود بیشتر برای هر فروش است.


تامین محصول از تولید کنندگان

تامین محصول از تولید کننده، همانند فرآیندی است که با عمده فروشان انجام می شود. تفاوت اصلی این است که شما می توانید با یک تولید کننده کار کنید تا محصول مورد نظرتان را به صورت اختصاصی برایتان تولید نماید.
سرمایه گذاری اولیه در هنگامی که شما چیزی جدیدی تولید می کنید بالاتر است، اما اگر می خواهید یک نام تجاری ایجاد نمایید و یک محصول منحصر به فرد را به فروش برسانید، باید روش تامین کالا و نحوه فروش اینترنتی شما به این صورت باشد.
با توجه به توسعه، طراحی، آزمایش، بسته بندی و تعهدات قانونی محصول، چالش های زیادی وجود دارد، اما اگر برنامه طولانی مدت داشته باشید می توانید خود را از اکثریت فروشندگان آنلاین متمایز نمایید.

ساخت و فروش محصولات خود

اگر خلاقیت دارید، هنرمند هستید یا مهارت منحصر به فردی دارید، می توانید محصولات خود را تولید کرده و آن ها را به صورت آنلاین به فروش برسانید. این نحوه فروش اینترنتی مستلزم وجود بازار مناسب برای محصولات تولیدی است.
شما حتی می توانید فروش اینترنتی محصولات خود را به عنوان یک کار پاره وقت شروع کنید. اگر موفق شدید می توانید آن را به کار تمام وقت خود تبدیل نمایید.
اصلی ترین مسئله ای که در فروش محصولات تولیدی خود وجود دارد این است که تمام مسئولیت ها بر روی شانه های شماست. علاوه بر این که وظیفه دارید محصولات را به فروش برسانید باید بخشی از وقت خود را برای تولید اختصاص دهید.
مزیت اصلی این نحوه فروش اینترنتی صرف نظر از هزینه مواد اولیه و زمان تولید این است که لازم نیست سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهید. شما همچنین مجبور نیستید به تامین کنندگان تکیه کنید. همه چیز در اختیار شماست.

کلمه کلیدی : نحوه فروش اینترنتی