بازاریابی اینترنتی با بودجه محدود

اینترنت یک ابزار با امکاناتی بی حد و حصر است. همین طور ایجاد و حفظ یک کسب و کار آنلاین بیشتر از همیشه قابل انجام می باشد. در حقیقت، امروزه فروشگاه های آنلاین نسبت به فروشگاه های فیزیکی رونق بیشتری پیدا کرده اند. با توجه به حجم زیاد اطلاعات موجود در اینترنت، آگاهی دقیق از آنچه کاربران نیاز دارند و فراهم کردن محصولات مورد نظر آن ها، کار چندان سختی نیست. اما برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینترنتی موفق باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.  

جی کسب بازار خود را بشناسید

استراتژی بازاریابی اینترنتی هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود اگر شما مخاطب خود را به روشنی تعریف نکنید. قبل از صرف هر هزینه ای برای بازاریابی اینترنتی، ابتدا بازار هدف خود را کشف نمایید. نیازی به پرداخت پول های زیاد برای استخدام یک شرکت تحقیقاتی وجود ندارد. اگر محصول خود را می شناسید، باید بتوانید بازارتان را پیدا کنید. به عنوان مثال، چه کسی بیشتر علاقه مند به محصول شما خواهد شد؟ مردان یا زنان؟ گروه سنی آنها چیست؟ منافع مشتری شما چیست؟ وضعیت مالی احتمالی آنها چگونه است؟ هنگامی که مشخصات کاملی از مشتری خود داشته باشید، تعیین شیوه و محل رسیدن به آنها بسیار ساده تر می گردد. این مرحله ممکن است قدری طول بکشد اما ارزشش را دارد. اگر قبل از اینکه مشتری خود را به وضوح بشناسید شروع به بازاریابی اینترنتی کنید، احتمالا پولهایتان را در جاهای اشتباهی هزینه خواهید کرد.

اهداف خود را تنظیم نمایید

تعیین کنید که برای چه به دنبال کسب بازاریابی اینترنتی هستید. افزایش آگاهی؟ افزایش درآمد؟ احتمالا اهداف متعددی دارید، با پیگیری هایی که انجام می دهید موفقیت های خود را اندازه گیری نمایید. هنگامی که به اهداف اولیه خود رسیدید، اهداف جدیدی را تنظیم کنید تا کسب و کارتان بتواند به بهبود خود ادامه دهد.

یک بودجه تعیین نمایید

اکنون که می دانید بازار هدف شما چیست و اهدافتان مشخص شده اند، برای بودجه برنامه ریزی کنید. خبر خوبی که در مورد بازاریابی اینترنتی وجود دارد این است که شما حتی زمانی که بودجه محدودی دارید می توانید موفق باشید. بسیاری از پلتفرم ها به صورت رایگان در دسترس شما هستند. با این حال، ممکن است صرفا استفاده از پلتفرم های رایگان بازاریابی اینترنتی، بهترین راهکار برای کسب و کار شما نباشد. به دقت بررسی کنید کدام کانال های فروش برای محصول شما ضروری هستند که مایلید برای دریافت نتایج بهتر هزینه آنها را پرداخت نمایید.

فروشگاه ساز اینترنتی


نام تجاری خود را ایجاد کنید

خود را از رقابت کنار بگذارید. هزاران شرکت در حال تلاش برای فروش محصولات خود در اینترنت هستند. بنابراین، شما باید نام تجاری خود را فراموش نشدنی نمایید. این کار با راه اندازی فروشگاه اینترنتی آغاز می شود. در صورت امکان نام دامنه فروشگاه باید نام کسب و کار یا محصول شما باشد. اگر فروشگاه های آنلاین دیگر با اسامی مشابه محصولات شما وجود داشته باشند، ممکن است حتی لازم باشد تا نام محصولات خود را به اسمی که نمی تواند به راحتی با یک محصول دیگر اشتباه گرفته شود تغییر دهید. خرید یک نام دامنه شامل هزینه است، اما با استفاده از سرویس میزبانی حتی برای بودجه های کم نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. اینکه به چه طریقی می خواهید نام تجاری تان توسط مشتری ها مشاهده شود، واقعا به شما بستگی دارد. داشتن فروشگاه اینترنتی حرفه ای و حضور پررنگ و قوی در رسانه های اجتماعی در اینجا مهم است، اما شما نیز باید وقت کافی برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و ایجاد ارتباط با آنها در نظر بگیرید. هزینه اصلی در این مرحله میزان زمانی است که برای این فرایند در نظر گرفته می شود اما هنگامی که نام تجاری شما برقرار و تثبیت شد، این زمان به شدت کاهش می یابد.
کلمه کلیدی: بازاریابی اینترنتی