بررسی نحوه فروش اینترنتی با پلتفرم‌ها (قسمت سوم)

هریک از دو پلتفرم Shopify و Bigcommerce در نوع خود کارا و مفید بودند. این پلتفرم ها می توانند برای کسانی که آشنایی دقیقی با کد نویسی ندارند؛ و در جستجوی یک محیط کاربر پسند و جذاب برای آغاز نحوه فروش اینترنتی و ساخت فروشگاه آنلاین خود هستند، مناسب است. سومین پلتفرم محبوبی که شما را در نحوه فروش اینترنتی یاری می کند؛ Magento است. این پلتفرم متن باز بوده و امکانات جالبی را در اختیارتان قرار خواهد داد. که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

نحوه فروش اینترنتی با پلتفرم Magento

شاید بتوان گفت که بهترین پلتفرم مربوط به تجارت الکترونیکی Magento باشد. زیرا بر روی فن‌آوری متن باز ساخته شده ‌است، که به این معنی است که شما می‌توانید نرم‌ افزار را به سادگی بصورت رایگان، دریافت کنید. ,Magento یک سکوی تجارت الکترونیک سازمانی پیشرو است؛ که بیش از ۲۰۰ هزار فروشگاه آنلاین را به روز رسانی می‌کند. و بطور کلی تعداد نفراتی که آن را برای شروع کار خویش، انتخاب می‌ کند دائما رو به افزایش است. علاوه بر این موارد، این پلتفرم با سئو (SEO) برای تصدی نشانی‌های اینترنتی، یک نقشه گوگل، کلمات کلیدی سفارشی با توصیفات،  طراحی شده است. به این ترتیب وقتی مشتریان به شما مراجعه می کنند؛ به راحتی می توانند محصولات شما را یافته و سپس آنها را خریداری کنند.

محیط کاربری Magento

این پلتفرم یک مجموعه جامع از ابزارها برای کنترل کامل ظاهر، و عملکرد یک سایت به شما ارائه می ‌دهد؛ و یک تجربه خرید آنلاین عالی برای مشتریان خود ارائه می کند. در پشت این مجموعه، بخش بزرگ و جامعی از گزینه ‌های تحلیلی قرار دارد، که برای ارائه یک بینش عمیق به مشتریان تان و به طبع افزایش فروش اینترنتی کمک می کند. Magento با ابزارهای جذابی که دارد؛ برای افزایش ترافیک فروشگاه آنلاین شما، تعامل با خریداران و هدایت آنها به موضوعات دلخواهشان، قدرت فوق العاده ای دارد. ویژگی متن باز بودن این برنامه باعث می شود تا روز به روز به امکانات آن افزوده شده و در نتیجه نسبت به دیگر برنامه های مشابه تغییرات در آن سریعتر صورت گرفته و همچنین متن باز نیز می باشد. جالب است بدانید که این پلتفرم از روزهای ابتدایی ساخت خود در جهت ساخت فروشگاه اینترنتی و انتخاب یک روش مناسب برای نحوه فروش اینترنتی کدنویسی شد. در نتیجه حتی اگر کسب و کار بسیار کوچکی داشته باشید، می توانید با استفاده از این برنامه به هدف خود دست پیدا کنید. در این پلتفرم اگر به کد نویسی و نحوه کار با آن آشنایی کافی داشته باشید، می توانید نیاز های خود را در آن سفارشی سازی کرده و در به عنوان یک فروشگاه ویژه مخصوص به خود از آن استفاده کنید.  

ویژگی های Magento

این برنامه ساخت فروشگاه آنلاین و همینطور نحوه فروش اینترنتی شمارا بهبود می بخشد. زیرا با در اختیار داشتن ابزارها و سایر پارامترهای خود می تواند سرعت اجرای صفحات فروشگاه‌تان را بالاتر ببرد. یکی از همین ویژگی های مهم و جذاب magento دارا بودن امکان چند بخشی کردن فروشگاه شماست. در نتیجه به راحتی می توانید کالاهای خود را در زمینه های داخلی و خارجی نیز به فروش برسانید. ,Magento در رابطه با نحوه فروش اینترنتی بسیار انعطاف پذیر عمل می کند؛ و می تواند گزارشات کاملی را در زمینه چگونگی فروش محصولات مختلف، به شما ارائه نماید. در نتیجه اگر در ابتدای آغاز یک کسب و کار اینترنتی هستید، پیشنهاد می کنیم که با استفاده از این پلتفرم نحوه فروش اینترنتی و مزایای مربوط به آن را از همان ابتدا در اختیار بگیرید.

معایب

 Magneto برخلاف بعضی از رقبایش، به هیچ وجه کاربری آسانی ندارد. از همان زمان که شروع به نصب و راه اندازی این فروشگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.  کار با Magento آسان نیست و پیچیده است و برای فروشگاه های عظیم و پروژه های پیچیده مناسب است. اگر شما متخصص در زمینه وب سایت ، میزبانی وب (هاستینگ) و یا تجارت الکترونیک نیستید ممکن است به هنگام مراجعه به سایت  با مشکل مواجه می شوید.