بررسی نحوه فروش اینترنتی با پلتفرم ها (قسمت اول)

پلتفرم ها در واقع ابزارهایی هستند، که شما می توانید به واسطه ی آن انقلاب عظیمی را در نحوه فروش اینترنتی خود رقم بزنید. این پلت فرم ها نحوه فروش اینترنتی شما را متحول کرده ، و آن را به سوی هدف مشخصی راهنمایی می کنند. تعدادی پلتفرم معروف وجود دارد؛ که امروزه رقابت شدید مابین آن ها باعث شده است؛ تا صاحبان کسب و کارها در انتخاب هر کدام سردرگم شوند. اما موردی که برای همه ی این پلتفرم ها ثابت است، نقش ویژه ی آنها در یک فروشگاه اینترنتی است.

انواع پلتفرم های معروف

شاید این مسئله غیر قابل باور باشد، که بیش از ۱۲۰ نرم ‌افزار پلتفرم فروشگاهی موجود است که، همه آن‌ها جایگاه خود را در بازار دارند. بهترین پلتفرم های تجارت الکترونیک که تا به امروز توانسته است نقش مهمی در نحوه فروش اینترنتی داشته باشند عبارتند از :
• Shopify
  • Bigcommerce
  • Magento
• NopCommerce
  که در این مطلب و مطالب آتی قصد داریم به بررسی هریک بپردازیم، با کارایی و کمی و کاستی های هر یک آشنا شده و علت برتری پلتفرم NopCommerce را بیان کنیم.

جی کسب پلتفرم Shopify

Shopify همه کارها را با یک چیدمان آسان، در ناحیه ی داشبورد خود صورت می دهد. این پلتفرم در جهت نحوه ی فروش اینترنتی ، برای افزودن محصولات، بهبود ظاهر سایت و .. به شما امکانات مختلفی ارائه می دهد. این پلتفرم ظاهر کاربر پسندی دارد، و برای جابجایی اطلاعات از روی یک پلتفرم دیگر به شما قدرت انتخاب می دهد. در نتیجه به راحتی می توانید اطلاعات خود را از روی یک برنامه ی مشابه، ( که قبلا با آن کار می کردید) به این پلتفرم وارد نمایید.

ویژگی ها

کار کردن با این برنامه بسیار آسان است. مثلا اضافه کردن یک محصول در آن به راحتی صورت می گیرد. این پلتفرم با فیلد هایی که در محیط کاربری خود تبعیه کرده است؛ برای اضافه کردن عنوان‌ها، توصیفات، قیمت و .. به شما قدرت افزودن ویژگی های مختلف را ارائه میکند. این برنامه همچنین در هر زمینه‌ای در حوزه نحوه فروش اینترنتی ، از جمله از بین بردن تمام ابهامات در هنگام تایپ اطلاعات مختلف، در فیلد های جداگانه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شما می‌توانید به سادگی هرچه تمام تر، مدیریت مشتریان و جزئیات آن ‌ها، به همراه سفارشات و جایگاه فروشگاه اینترنتی خود را به وضوح بررسی کنید. این وضوح باعث می شود که، هر بخش از فروشگاه به راحتی از منوی اصلی قابل‌دسترسی باشد؛ و هیچ گزینه ای پیچیده یا نامفهوم نباشد. در نتیجه هر کاربری با اندکی دانش در این زمینه می تواند از این پلتفرم برای پیدا کردن نحوه فروش اینترنتی خود، استفاده کند. بطور کلی هدف Shopify این است که برای همه قابل استفاده باشد. تا همه‌ی افراد بتوانند فروشگاه اینترنتی خود را در زمینه ی تجارت الکترونیکی، حتی بدون داشتن یک مهارت طراحی و یا توسعه، راه‌اندازی کنند. البته لازم به ذکر است که این پلتفرم در هر زمینه ای نیز قابل استفاده می باشد. در نتیجه مهم نیست که واقعا می خواهید چه فروشگاهی را راه اندازی کنید. Shopify تمام ابزار و امکاناتی که لازم است را، در اختیارتان قرار خواهد داد. این پلتفرم استفاده ی بیشتری را نیز نسبت به مابقی موارد مشابه دارد؛ و سعی کرده است تا در هربار بروز رسانی مشکلات موجود در خود را رفع نماید. فروشگاه ساز جی کسب اما Shopify نمی‌تواند تعداد بسیار زیادی از محتویات صفحه و چیز های دیگر را با قالب سایت یکی کند. به همین ترتیب، محدودیت هایی هم در زمینه فروش بین المللی محصولات توسط این فروشگاه وجود دارد زیرا این فروشگاه از چند واحد پول در یک زمان پشتیبانی نمیکند و همچنین از چند زبان هم به خوبی پشتیبانی نمیکند.

مزایا

• ویژگی های بزرگ فروش و گزارش
• ساده برای استفاده
• گزینه های طراحی عالی

معایب

o طرح های قیمت بالا (گران قیمت می باشد.)
o هزینه معامله
o بین المللی کردن دشوار است.
o تیم سازنده Shopify هزینه ای در ازای فروش هر جنس در فروشکاه از شما دریافت خواهد کرد. این هزینه زمانی زیاد میشود که فروشگاه شما روزانه تعداد اجناس زیادی بفروشد.