بررسی نحوه فروش اینترنتی با پلتفرم ها (قسمت دوم)

در قسمت قبلی ذکر شد، که دنیای پلتفرم ها می تواند تاثیر مهمی در نحوه فروش اینترنتی شما داشته باشد. به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ شما می توانید، با انتخاب یکی از این پلتفرم ها هم محصولات خود را مدیریت کنید؛ و هم بسیاری از ابزار های مناسب در حوزه تجارت الکترونیک را، در اختیار داشته باشید. در این مطلب نیز یکی دیگر از این پلتفرم های محبوب را بطور کامل بررسی خواهیم کرد.

نحوه فروش اینترنتی با پلتفرم Bigcommerce

این پلتفرم بعد از Shopify، برای فروشگاه آنلاین شما را در مدت کوتاهی مدیریت می کند. Bigcommerce محیط کاربری ( داشبورد) منظم و دقیقی را برای شما فراهم کرده است. تمامی عناصر موجود در آن نیز به شکلی کاملا شفاف و مربوط به یکدیگر، کنار هم چیده شده اند. در حقیقت، داشبورد این پلتفرم به طرز شگفت آوری شبیه به Shopify، طراحی شده است. که در آن ماژول هایی برای پذیرش کارت‌های اعتباری، سفارشی کردن تنظیماتی که قصد تغییر آن ها را دارید و .. ، در یک محیط مناسب جمع آوری شده است.

این برنامه هم اکنون بیشتر از 55 هزار فروشگاه آنلاین را مدیریت می کند. که هریک از این موارد جزء فروشگاه های مشخصی هستند؛ که این پلتفرم تاثیر عمیقی در نحوه فروش اینترنتی آنان داشته است. این پلتفرم در ابتدای معرفی خود توانست در مدت زمان کوتاهی توجه عده ی مشخصی را به سمت خود جلب نماید. که عمده دلیل آن نیز، محیط کاربری و ابزار های مناسب آن بود.

محیط کاربری Bigcommerce

همانطور که در عکس محیط کاربری این پلتفرم دیده می شود؛ همه موارد در آن به طور منظم از طریق منوی نوار کناری موجود بوده و به چند بخش تقسیم شده‌ است. شما می‌توانید به راحتی به محصولات، سفارشات و اطلاعات مشتری دست یابید. و سپس می‌توانید از برخی از تنظیمات بازاریابی Bigcommerce، را از طریق تجزیه و تحلیل موجود در ماژول ها بهینه کنید. این ماژول ها همچنین به شما کمک می کنند؛ تا ظاهر سایت را بهینه کرده و در نتیجه محیط آن را برای کاربران خود به شکلی ویژه و مناسب، گردآوری کنید.

اضافه کردن محصولات با استفاده از این برنامه بسیار آسان صورت میگیرد؛ و همینطور افزودن ویژگی‌ های مهم محصول نیز به وضوح در دسترس است. به جای قرار دادن جزئیات کوچک در مورد یک محصول بر روی یک صفحه، Bigcommerce از زبانه استفاده می‌کند. در نتیجه هر کدام به یک ویژگی متفاوت از محصول مورد نظرتان وارد می ‌شوند. در اینجا ویژگی ‌های دیگری که می‌توانید در Bigcommerce پیدا کنید آورده شده ‌است. که آن را به عنوان یکی از بهترین پلتفرم های موجود برای بدست آوردن یک محیط جامع و کامل، از نحوه فروش اینترنتی با سایر رقبا قرار می دهد.

ویژگی ها

در پلتفرم Bigcommerce، از لحاظ تعداد محصولاتی و سفارشاتی که می توان به آن اضافه کرد؛ محدودیت خاصی وجود ندارد. همچنین ذخیره ‌سازی در آن بصورت فایل و با پهنای باند وسیع صورت می گیرد. به طور کلی، اگر این پلتفرم چیزی است که به دنبال آن هستید، Bigcommerce گزینه خوبی در مقابل Shopify است. البته مجموعه ویژگی های این برنامه به همان نسبت با Shopify یکسان است (یعنی تا زمانی که نحوه فروش اینترنتی شما افزایش پیدا کند، در آن Shopify گزینه‌ای ارزان‌تر می باشد). این پلتفرم همچنین با سئو و بازاریابی محتوا برای نحوه فروش اینترنتی شما نیز سازگار است. به زبان ساده می توانید، محتوای مورد نظر خودتان را داخل این برنامه با یک محیط سفارشی سازی شده مدیریت نمایید. همچنین اگر اطلاع مشخصی از کد نویسی ندارید، Bigcommerce بهترین گزینه برایتان محسوب می شود.

مزایا

• ادغام بارگذاری های کانال های فروش

• بدون هزینه معامله

• بسیاری از ویژگی ها ساخته شده است

معایب

o گزینه های سفارشی سازی محدود سایت

o کمک و پشتیبانی می تواند بهتر باشد

o مقدار ارزش فروش را می کشد

o فقط زبان انگلیسی پشتیبانی می شود

o این فروشگاه ساز، تغییر پذیری کمی دارد و کاربران حرفه ای نمیتوانند کار های زیادی در آن انجام دهند.