ساخت فروشگاه اینترنتی (بخش دوم)

در ادامه مبحث ساخت فروشگاه اینترنتی به موارد زیر توجه فرمایید:

بهترین پلن فروشگاه ساز را برای خود انتخاب نمایید

هنگامی که چند فروشگاه ساز را آزمایش کردید و انتخاب خود را انجام دادید باید در یک پلن صحیح عضو شوید تا بتوانید فروشگاه اینترنتی مورد دلخواه خود را راه اندازی نمایید.

پلن های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی هستند. همانطور که انتظار می رود، هر چه بیشتر هزینه کنید، از مزایای بیشتری بهره مند می شوید. این که کدام یک از پلن ها برای شما مناسب تر است به مقیاس کسب و کار و آرزوهای شما برای رشد و پیشرفت آن بستگی دارد.

اگر به دنبال ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک هستید، به یک پلن پرداخت نیاز خواهید داشت. فروش محصولات نیاز به نرم افزار پیچیده تری نسبت به ایجاد یک وب سایت عادی دارد.

هنگام یادگیری نحوه ساخت یک فروشگاه اینترنتی یک قانون کلی وجود دارد: هرچه محصولات و درآمد بیشتری داشته باشید، به برنامه بهتری نیاز دارید.

چه تعداد محصول برای فروش در نظر دارید؟

اگر قصد فروش محصولات زیادی را ندارید، ممکن است یک پلن ساده با نرخ پایین تر مناسب باشد. با این حال، هر چه کالاهای بیشتری بفروشید، ارتقای آن به یک پلن پیشرفته، امری ضروری است.

برای راه اندازی فروشگاه آنلاین، به یک پلن قیمت گذاری نیاز خواهید داشت. اگر مطمئن نیستید که کدام یک از پلن های قیمت گذاری مناسب شماست، نگران نباشید. با بخش پشتیبانی فروشگاه ساز خود تماس بگیرید. آنها می توانند به شما کمک کنند.

آیا می توان به صورت رایگان یک فروشگاه اینترنتی ساخت؟

بله چندین فروشگاه ساز رایگان برای ساخت فروشگاه اینترنتی وجود دارد که به شما امکان می دهد بصورت آنلاین و بدون نیاز به پرداخت هزینه ماهیانه کالاها و خدمات خود را بصورت آنلاین بفروشید. البته این پلن های رایگان محدودیت هایی را برای کاربران خود ایجاد می کنند. مثلا ممکن است در پلن رایگان یک فروشگاه ساز بتوانید فقط تعداد ۱۰ کالا را به همراه یک تصویر ارائه دهید.

اگر به فکر رشد و پیشرفت کسب و کار خود هستید باید از نسخه های پیشرفته فروشگاه ساز استفاده نمایید که نیاز به پرداخت هزینه دارند.

حقیقت این است، شما برای آنچه بدست می آورید هزینه پرداخت می کنید. پلن های پایه برای شروع، عالی هستند، اما برای استفاده از ویژگی های پیشرفته باید پلن خود را ارتقا دهید.

نام دامنه بخشی از URL است که نام فروشگاه شما را مشخص می کند

برای فروشگاه خود یک نام دامنه در نظر بگیرید

.

انتخاب یک نام دامنه خوب برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق مهم است. این کار باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود و به ساخت برند شما کمک می کند.

نام دامنه، چیزی است که مشتریان در نوار آدرس و جستجوهای Google مشاهده می کنند. به نام دامنه خود مانند علامتی که بالای یک فروشگاه در یک خیابان واقع شده است فکر کنید.

چهار نکته در هنگام انتخاب نام دامنه:

کد کشور مناسب را انتخاب نمایید : اگر به مشتریان ایرانی کالا یا خدمات می فروشید، دامنه .ir را انتخاب کنید. اما اگر کسب و کار شما بین المللی است بهتر است از .com  استفاده نمایید.

از نام های تجاری دیگران استفاده نکنید : وجود نام تجاری یا نام محصول دیگران در دامنه انتخابی می تواند شما را با مشکلات قانونی روبرو کند.

منحصر بفرد باشید : با کلمات بازی کنید تا خود را بی همتا نمایید، اما خیلی مبهم نباشید. زیرا ممکن است ترافیک جستجوی مشتریانی که به دنبال محصولات شما می گردند را از دست بدهید.

یک کلمه کلیدی اضافه نمایید : اضافه کردن یک کلمه کلیدی محبوب به نام دامنه به شما در ارتقا رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند. هرچه در Google رتبه بالاتری داشته باشید، ترافیک ورودی بیشتری خواهید داشت. هرچه میزان ترافیک بیشتر باشد، فروش شما بیشتر خواهد شد.

ادامه دارد…

[site_reviews_form id=”k09g244w” hide=”title,content,name,email,terms”]