ساخت فروشگاه اینترنتی (بخش سوم)

در بخش سوم از ساخت فروشگاه اینترنتی خواهید خواند:

قالب تجارت الکترونیکی خود را انتخاب کنید

با استفاده از قالب های موجود در فروشگاه ساز که گاهی اوقات به عنوان تم شناخته می شوند، می توانید بدون داشتن متخصص طراحی و برنامه نویس حرفه ای، فروشگاه اینترنتی خود را آماده کنید!

انتخاب قالب در فروشگاه ساز بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قالب دلخواه را از بخش مربوطه در فروشگاه ساز خود انتخاب نمایید.

قالب ها به دسته های مختلف تقسیم می شوند. هر دسته نشان دهنده یک صنعت متفاوت است. به عنوان مثال قالب هایی برای وبلاگ نویسی، خدمات تجاری و فروشگاه های آنلاین به صورت آماده وجود دارند.

چگونه باید یک قالب مناسب را از فروشگاه ساز انتخاب کنید؟

این سه سؤال را از خود بپرسید تا دریابید که کدام قالب برای شما مناسب است:

  • می خواهید فروشگاه اینترنتی شما چه ویژگی هایی داشته باشد؟
  • چه سبک صفحه اصلی را در نظر دارید؟
  • دوست دارید مشتریان چگونه در فروشگاه اینترنتی شما حرکت کنند؟

بیایید این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم …

می خواهید فروشگاه اینترنتی شما چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی ها بخش مهمی از نحوه ساخت فروشگاه اینترنتی هستند. از خود بپرسید که برای فروشگاه آنلاین شما چه چیزی اهمیتی دارد: آیا به نقشه، گالری یا صفحه درباره ما نیاز دارید؟ در مورد فیلم های صفحه اصلی خود چه می کنید؟

برخی از قالب های موجود در فروشگاه ساز دارای ویژگی های بیشتری نسبت به دیگران هستند. به این فکر کنید که فروشگاه آنلاین شما به چه ویژگی هایی نیاز دارد، سپس از آن ها فهرستی تهیه نمایید.

هنگام جستجوی یک موضوع در صفحه فروشگاه ساز، از فیلتر ویژگی ها استفاده کنید. محدود کردن گزینه ها می تواند در یافتن موضوعی متناسب با نیازهای شما کمک کند.

چه سبک صفحه اصلی را در نظر دارید؟

صفحه اصلی اولین چیزی است که مشتریان آن را می بینند. صفحه اصلی همانند ویترین فروشگاه عمل می کند. مشتریان باید بتوانند با یک نگاه دقیقاً بگویند که شما در کدام نوع تجارت فعالیت می کنید.

صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی می تواند یک تصویر ساده، یک اسلاید شو یا یک فیلم باشد. تصمیم بگیرید که بر اساس اهداف تجاری خود کدام گزینه برای شما مناسب تر است.

به عنوان مثال، فروشگاه هایی که محصولات لوکس می فروشند باید اجازه دهند تصاویر شیک با مشتریان صحبت کنند. فروشگاه هایی که محصولات پیچیده تری به فروش می رسانند ممکن است تصویری ساده تر، همراه با متن بیشتر نیاز داشته باشند.

دوست دارید مشتریان چگونه در فروشگاه اینترنتی شما حرکت کنند؟

بیشتر خریداران بعد از 10-20 ثانیه وب سایت را ترک می کنند. این بسیار مهم است که آنها بتوانند بدون هیچ زحمتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

برای این کار یک نوار ناوبری یکپارچه لازم است. این امر به شما امکان می دهد تا مشتریان به راحتی در سایت شما حرکت کرده و با خرید بیشتر به شما پاداش دهند.

ناوبری سخت و پیچیده مانند جاده ای است كه چاله های زیادی دارد و هیچ نشانه ای از خیابان در آن دیده نمی شود. به همین دلیل است که مشتریان ناامید می شوند و آن را ترک می کنند زیرا نمی توانند آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند.

چیدمان صفحات فروشگاه اینترنتی خود را به بهترین شکل انجام دهید و از مهمترین صفحه شروع کنید. روی صفحاتی که برای کسب و کارتان مهم نیستند، زیاد وقت نگذارید.

نوار ناوبری فروشگاه آنلاین همچنین باید به راحتی قابل خواندن باشد. کاربران اینترنت، صفحات وب را به شکل “F” مرور می کنند، بنابراین فروشگاه هایی که در سمت چپ صفحه دارای یک تیتر و نوار کناری متمایز هستند، به بهترین شکل دیده می شوند.

وقتی صحبت از رنگ اصلی فروشگاه اینترنتی می شود، باید رنگی را انتخاب نمایید که موجب آزار چشم بازدیدکنندگان نشود و متناسب با صنعت شما باشد.

ادامه دارد …

[site_reviews_form id=”k09fzlep” hide=”title,content,name,email,terms”]