معرفی راه های افزایش فروش با اینترنت ( قسمت یک )

راه های افزایش فروش با اینترنت چگونه است؟ (قسمت یک)

افزایش فروش با اینترنت هدف اولیه کسب و کارهای بیشماری، از بزرگ تا کوچک است. اگر مشغول شروع یا پیشبرد یک کار کوچک و حتی بزرگ مثل سایت های معروف امروزی هستید؛ افزایش فروش از طریق کانال‌های اینترنتی کمی شبیه به بولینگ بازی کردن است. یعنی اندکی به نظر سخت می رسد؛ اما حقیقتا اینطور نیست.

بنابراین اگر کالاهای خاصی را می‌فروشید، یا یک کسب‌وکار مبتنی بر خدمات را اجرا می کنید؛ در اینجا و در ادامه ی مطالب بعدی، تعدادی تکنیک عملی را به شما معرفی می کنیم، که می‌توانید برای افزایش فروش با اینترنت از آن استفاده کنید.

  • در فروش خود صادق باشید.

برای بسیاری از محصولات خود باید وقت کافی خرج کنید. ایراد آنها را شناسایی کرده و سعی در برطرف کردنشان داشته باشید. باید بتوانید تا جای ممکن نقد از سوی مشتری را دریافت کنید و در جهت بهبود خدمات یا محصول خود برآیید. نه تنها صداقت در کلامتان برای شهرت کسب‌وکار شما مهم است؛ بلکه باعث افزایش فروش با اینترنت و اعتماد به برند شما نیز می‌شود.

  • انجام تبلیغات به صرفه آنلاین

اگر در حال فروش کالا به صورت آنلاین هستید، تبلیغات آنلاین یکی از جمله مواردی است که 50 درصد فروش، مدیون آن است. این ویژگی (موجود در هر گوگل ادز) به شما این امکان را می‌دهد، که تبلیغ خود را به افراد بیشتری، برای افزایش فروش با اینترنت به واسطه ی کلیک کردن بر روی تبلیغ مورد نظر معرفی کنید. از بابت هزینه و اتلاف وقت آن نیز، می توانید کاملا آسوده خاطر باشید. زیرا با یک پیگیری و بررسی مداوم تبلیغ شما، همیشه در مقابل مخاطب باقی خواهد ماند.

  • نشان دادن مشتریان به همراه بازخورد آنها به مخاطبان

این مورد یکی از ویژه ترین راه های افزایش فروش با اینترنت است. تقریبا این مورد را در بسیاری از صفحات اینترنتی، شاهد بوده اید. در محیط سایت‌های ارتباط جمعی امروز، بازخورد مشتری هرگز اهمیت پایینی پیدا نکرده است. در نتیجه، این مسئله کمک می کند که مشتریان قبلی رضایتمند شما، با یکی از ارزشمندترین سلاح‌ها در به شما خدمت کنند. زیرا به جای تعریف مکرر شما از محصول و خدمتتان که، ممکن است مخاطب را خسته کند؛ اشخاص دیگری از تبلیغ را برایتان صورت می دهند. سپس دیگر مخاطبان و مشتریان بالقوه با دیدن آن، با اعتماد بیشتری به سمت شما و محصولاتتان جذب خواهند شد.

  • تخفیفات ویژه در نظر بگیرید.

صداقت شما درباره اینکه چه کسی هستید و چه کار می کنید، مهم است. اما هیچ مانعی وجود ندارد که، با تخفیفات ویژه ی خود، مسیر متقاعد کردن مشتری را در نظر داشته باشید. این روش از افزایش فروش نه تنها به جذب مشتری بیشتر کمک می کند؛ بلکه احساس پویایی و تعامل بیشتر در جهت احترام و ارزش گذاری به حقوق مصرف کننده را هم در راس کسب و کارتان قرار می دهد. اختصاص دادن تخفیف به کالا یا خدمتی که بیشترین طرفدار را دارد، می تواند گزینه ی مناسبی در این رابطه باشد.

  • اشتراک گذاری مطالب در صفحات اجتماعی

اشتراک گذاری مطالب و موضوعات مختلف یا حتی عکس محصولاتتان، در شبکه های اجتماعی، و سپس قرار دادن لینکی برای ارجاع به سایتتان یک استراتژی کاملا آسان است؛ که در افزایش فروش با اینترنت نقش ویژه ای دارد. مخاطبینی که این لینک ها را می بینند و از آن استفاده می کنند، برای اشتراک گذاری با دیگران نیز اقدام می کنند. در نتیجه این پروسه مانند یک دومینو به جلو خواهد رفت و مشتریانی را خواهید یافت که در همه جای دنیا از برند و خدماتتان آگاهی دارند.

[site_reviews_form id=”k09gbgke” hide=”title,content,name,email,terms”]