معرفی راه های افزایش فروش با اینترنت ( قسمت دوم )

راه های افزایش فروش با اینترنت (قسمت دوم)

در قسمت پیشین توضیح دادیم، که راه های افزایش فروش با اینترنت مختلف هستند؛ و آنطور که به نظر می آید، سخت نیستند. این روش ها به فروشنده ی کالا یا خدمات کمک می کند، تا در روند فروش عملیاتی را انجام دهد؛ که به شکل ناخودآگاه توجه مشتری را جلب می کنند. از سویی دیگر نیز می تواند باعث افزایش کیفیت فروش و رضایت کاربران شود. در ادامه ی این مطلب نیز راه های دیگری که به افزایش فروش با اینترنت کمک می کند، می پردازیم. مجددا یادآوری می کنیم که این روش ها به عوامل خاصی بستگی نداشته؛ و برای هر کسی که قصد دارد، تا بوسیله ی بازاریابی اینترنتی راه فروش خود را هموار کند، مفید است.

–       کاهش اصطکاک در روند خرید مشتری

صفحه ی خود را به عنوان یک فروشگاه در نظر بگیرید. وقتی تمام جزئیات در یک فروشگاه به آسانی در دسترس مشتری باشد، روند خرید آن به شکل بهتری قابل انجام است. سبد های خرید، قفسه ها، لیست قیمت ها و .. همگی مواردی هستند که باید به روشنی در دسترس کاربران باشند. درست است که نیمی از روند فروش و کسب سود، بوسیله ی بازاریابی دیجیتال صورت می‌گیرند؛ اما باید به یاد داشته باشید، که بسیاری از خرید های اینترنتی به سادگی و سهولت محتوا و منو ها در صفحه ی شما بستگی دارند.

–       ارائه‌ی گزینه های پرداخت متعدد

قرار دادن روش های مختلف برای مشتری به عنوان پرداخت هزینه، از جلب رضایت وی برمی آید. به یاد داشته باشید که، این مورد در افزایش فروش با اینترنت بسیار کارآمد است. بسیاری از سایت ها و صفحات موفق امروزه روش های پرداخت مختلفی را مانند پرداخت با شارژ حساب، کارت اعتباری و .. در دسترس مخاطب قرار می دهند. مطمئنا می توان بدون هیچ زحمتی برای بهینه سازی و گنجاندن تمام این گزینه ها اقدام کرد. به خصوص اگر سایت شما دارای جذب ترافیک قوی با تلفن همراه باشد.

–       استفاده از تصاویر با کیفیت در محتوای سایت

با توجه به اینکه ظاهر به میزان بسیار بالایی با درک بصری مرتبط است، سرمایه گذاری در عکاسی محصولات با کیفیت، اثر مناسبی بر بازدیدکنندگان صفحه‌ی شما و افزایش فروش با اینترنت خواهد گذاشت. اما در بکارگیری این موضوع نباید زیاده روی کرد. زیرا میانه روی در هر کاری موجب پیشرفت خواهد شد. استفاده از تعدادی تصویر با کیفیت، به همان میزان موثر خواهد بود، که شلوغ کردن یک صفحه با تصاویر متعدد، موجب افت توجه مخاطب و سردرگمی وی می‌شود.

 

–       حذف صفحات و جزئیات نامربوط

این مورد در افزایش فروش با اینترنت بسیار موثر است. باید سعی کنید تا در صفحات و حتی آگهی های خود موارد ضروری را وارد کنید و از پرداختن به جزئیات نامربوط دوری کنید. این مورد یکی از اصول بهینه سازی سایت ها نیز حساب می شود.

–       حفظ انسجام در بازاریابی اینترنتی

بطور مثال اگر یک کاربر روی آگهی یا لینک شما برای یک محصول یا سرویس خاص کلیک کند، صفحه‌ی مرجوع در سایت و صفحه ی شما، باید در مورد همان محصول یا خدمات خاص باشد. نه یک مقوله مرتبط با آن، و نه پیشنهاد خاصی برای محصول یا خدماتی دیگر. توجه داشته باشید که تمامی موارد موجود در صفحه ی معرفی محصول و یا خدمات تان، باید به آن معطوف باشد. رعایت این نکته ی به ظاهر کوچک در افزایش فروش با اینترنت شما کاملا اثر متقابل دارد.

[site_reviews_form id=”k09g99pi” hide=”title,content,name,email,terms”]