نحوه فروش اینترنتی در چند گام ساده (قسمت دوم)

در قسمت قبلی با سه گام ابتدایی، برای شروع یک فروش اینترنتی پر سود آشنا شدیم. و دانستیم که خیلی از تصورات غلط افراد برای نحوه فروش اینترنتی کاملا اشتباه هستند. در ادامه ی این مطلب نیز سه گام انتهایی این مبحث را، با یکدیگر بررسی می کنیم. لازم به ذکر است که این روش ها در عین سادگی نیازمند پیگیری مکرر و توجه هستند. زیرا در این صورت است که می توانیم انتظار داشته باشیم، تا تلاش هایمان به نتیجه ی خاص خود برسند.

فروشگاه ساز جی کسب

یک سایت حرفه ای تجاری بسازید

زمانی که کمی درباره ی نحوه ی فروش اینترنتی آموختید، و یک پلت فرم بزرگ تجارت الکترونیک را برای پیشبرد اهدافتان انتخاب کرده اید، زمان ساخت سایتتان فرا رسیده است. سایت شما باید دارای امکانات به روز باشد. و  یک رابط کاربری آسان داشته باشد. زیرا این رابط کاربر پسند باعث ایجاد یک محیط مناسب، برای یک سایت ویژه می شود. در نتیجه برای این مورد هم باید زمان زیادی صرف کنید، و کار خود را ادامه دهید؛ تا در نهایت سایت بهینه ای را در اختیار داشته باشید.

البته شما می توانید این کار را به یک طراح سایت خلاق و کاربلد بسپارید. بسیاری از برنامه نویسان و طراحان سایت وجود دارند؛ که در شبکه های اجتماعی و سایت های کاریابی در انتظار کسی مانند شما هستند. سپس باید سایت تجاری خود را با تصاویر جذاب، و محتوای مناسب پر کنید. اصولا مردم می‌خواهند که از یک سایت حرفه‌ای خرید کنند. و هیچ چیزی غیر حرفه‌ای مثل تصاویر بی کیفیت و توصیفات اغراق آمیز برای محصول یا خدمت مورد نظر نمی تواند یک سایت را دست پایین جلوه دهد. این بخش از سایت نیز به اختصاص دادن وقت و حوصله ی کافی، برای “پیشرفت”، نیاز دارد.

یک چیز دیگر که باید حتما به یاد داشته باشید زمانی است، که تصمیم می‌گیرید نحوه فروش اینترنتی خود را آغاز کنید. نباید تعامل مستمر خود را در این رابطه فراموش کنید.

 

با استراتژی بازاریابی آنلاین خود زندگی کنید

حالا که فروشگاه آنلاین خود را تکمیل کردید، زمان آن است که استراتژی بازاریابی خود را به راه بیندازید تا افراد مختلف را، به سایت جدید تان هدایت کنید. چیزی که در این مرحله به نحوه فروش اینترنتی شما بسیار شبیه است؛ تا حد زیادی به استراتژی ‌های بازاریابی که انتخاب می کنید، بستگی دارد. البته در این میان باید یک چیز مهم را همواره در ذهن خود داشته باشید: استراتژی بازاریابی تان به عنوان یک فروشنده آنلاین باید کاملا ” انعطاف‌پذیر” باشد. زمانی که تصمیم می‌گیرید تا چگونه، یک کسب ‌و کار آنلاین را آغاز کرده و سپس آن را عملی کنید، تغییرات اجتناب ‌ناپذیر هستند.

در این میان لحظاتی وجود دارد که خواهی دید، بعضی از استراتژی‌ها خوب کار می‌کنند و برخی از ایده ‌های بازاریابی اصلا به کارتان نمی آیند. در نتیجه باید به تجزیه و تحلیل بازاریابی اینترنتی خود توجه ویژه ای داشته باشید؛ و استراتژی تبلیغاتی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

هرگز یادگیری در مورد نحوه فروش اینترنتی را رها نکنید

موفق‌ترین فروشنده های آنلاین همیشه به دنبال یادگیری هستند. این فروشندگان می خواهند بدانند که چطور فروش آنلاین خود را بهبود داده، تا بهترین نتایج را کسب کنند. لازم به ذکر است که اینترنت دائما در حال تغییر است؛ حتی اگر در وضعیت فعلی ثابت باشد، باز هم اطلاعات بیشتری برای یک فروشنده ی آنلاین وجود خواهد داشت. یادگیری هیچوقت مضرر نبوده و می تواند شما را چند پله بالاتر از سایر رقبا قرار دهد. در پیگیری این موضوع بهتر می توانید متوجه شوید تا چگونه می توانید نحوه فروش اینترنتی خود را بهبود ببخشید یا در آغاز کاملا موفق و نترس عمل کنید.