نحوه فروش اینترنتی کالاهای گوناگون (بخش اول)

فروشگاه ساز جی کسب

یک فروشگاه اینترنتی محصولات مختلفی دارد. حتی یک صفحه محصول از بخش های متنوعی تشکیل شده است:

 • نام محصول به صورت توصیفی
 • شرح محصول سئو شده
 • تصاویر محصول با وضوح بالا
 • دکمه های call to action
 • جزئیات بیشتر مانند قیمت، اندازه، در دسترس بودن و …
 • نظرات و پیشنهادات
 • گزینه برای اضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
 • پیشنهادات مربوط به محصولات مرتبط
 • دکمه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی
 • فیلم های محصول
 • ویجت چت زنده

هر کدام از این گزینه ها هنگامی که به درستی ساخته شود می تواند تعداد کلیک را به میزان شگفت انگیز 93 درصد افزایش دهد.

پس نحوه فروش اینترنتی محصولات گوناگون برای دفعات بعدی بدون این که تجربه فروش به خطر بیفتد چگونه است؟

با برداشتن سه گام می توانید به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنید. با ما همراه شوید تا شما را با این مراحل آشنا کنیم.

فروشگاه ساز جی کسب

گام اول: تعداد انتخاب ها را کاهش دهید

خستگی تصمیم گیری چیزی است که برای همه پیش می آید. گزینه های بیش از حد، تجزیه و تحلیل زیاد موجب می شود که در نهایت خرید کمتری انجام گردد. شاید تعجب کنید اما انتخاب های بیش از اندازه می تواند افراد را سر در گم نماید. مانند وقتی که برای شام نمی توانیم تصمیم بگیریم و دست آخر همان تخم مرغ را می خوریم.

در اینجا به نظر می رسد گزینه های زیاد، نتیجه عکس می دهد. تحقیقات ما نشان داده اگر در یک صفحه فروشگاه اینترنتی تعداد محصولات خود را از سه محصول به یک محصول کاهش دهید، با افزایش ۲۴ درصدی درآمد مواجه خواهید شد.

خب ولی دقیقا چطور باید نحوه فروش اینترنتی را تغییر داد؟ به ویژه هنگامی که شما یک کاتالوگ کامل از محصولات در یک انبار گرانقیمت دارید؟

در ادامه چند نکته ارائه شده است.

نکته 1: بهترین محصولات را اولویت بندی کنید

واضح و روشن به نظر می رسد اما فوق العاده مهم است که بازدیدکنندگان را به سمت بهترین محصولات خود هدایت کنید. به همین ترتیب می توانید آن ها را به طرف بهترین پست های وبلاگ یا موارد مشابه سوق داده و نحوه فروش اینترنتی خود را ارتقا دهید. همچنین می توانید از داده های وبسایت خود استفاده کرده و به وسیله نرم افزارهای مخصوص آن ها را تجزیه و تحلیل نمایید. قرار دادن فرم های نظرسنجی در صفحات مختلف فروشگاه اینترنتی نیز برای بدست آوردن اطلاعات مفید است فقط باید حواستان باشد که سوالات درست مطرح کنید.

نکته 2: به طور بصری نحوه انتخاب محصولات را برای مشتریان ساده نمایید

شاید شما تعداد بسیار زیادی از محصولات مختلف در فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید اما نباید همه آن ها را در یک صفحه محصول قرار دهید و بازدیدکنندگان را مجبور سازید تا از میان این محصولات کالای مورد نظر خود را انتخاب کنند. در عوض باید محصولات خود را دسته بندی نمایید تا افراد سردرگم نشوند. این دسته بندی ممکن است حتی به تشکیل زیر رده نیز منجر گردد. نتیجه، یک رویکرد ساده برای تغییر در نحوه فروش اینترنتی است. بازدیدکننده فقط با یک یا دو تصمیم در هر بخش و در هر زمان روبرو است.

نکته 3: محصولات اضافی را حذف کنید

شما حتما می توانید و برای بهبود نحوه فروش اینترنتی باید این کار را انجام دهید. در حالی که هدف این است که به بازدیدکنندگان اجازه ندهید بیش از حد فکر کنند و گمراه شوند یا سبد خرید را ترک نمایند، باید اطمینان حاصل کنید که صفحه محصول، آنچه را که آن ها می خواهند، حمل می کند.  با این کار شما باعث می شوید که یک سری خرده تصمیمات گیج کننده از بین برود و مشتریان تنها بر روی کالای مورد نیاز خود تمرکز کرده و تصمیم نهایی را بگیرند.

ادامه دارد …