نحوه فروش اینترنتی کالاهای گوناگون (بخش دوم)

در بخش اول گفتیم برای یک فروشگاه آنلاین که محصولات متنوعی دارد نحوه فروش اینترنتی باید به گونه ای باشد که بازدیدکننده دچار سردرگمی نشود. به همین خاطر پیشنهاد کردیم، جهت حل این مسئله تعداد انتخاب ها را کاهش دهید. برای اینکه کاهش تعداد انتخاب محصولات به نحو درستی انجام گیرد باید یکسری نکات رعایت شود که این نکات را برایتان شرح دادیم. در ادامه به سراغ گام دوم برای بهبود نحوه فروش اینترنتی می رویم.

گام دوم: اولویت بندی نمایش محصولات

گاهی اوقات شما نمی توانید (یا نمی خواهید) محصولات را از یک صفحه حذف کنید. در چنین شرایطی استراتژی کاهش تعداد انتخاب ها عملی نیست. اما دستان شما به طور کامل بسته نمی شود. هنوز می توانید از چند ترفند برای اولویت بندی محصولات استفاده کنید. این امر برای بازدیدکنندگان به وسیله مجموعه ای از تصاویر، اشکال، متن و غیره، یکسری سلسله مراتب بصری از آنچه مهم است فراهم می کند.

برای پیاده سازی چنین راهکاری چند نکته وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم.

نکته ۱: اندازه مهم است

اندازه صفحه محصول بستگی به چند عامل دارد مانند:

  • چند محصول به طور برجسته نمایش داده می شود؟
  • لیست محصولات دارای اولویت، چقدر طولانی است؟
  • چه عناصر دیگری که کانون توجه هستند در این صفحه قرار دارند (یعنی متن، دکمه ها، منوها و غیره)؟

نکته 2: شکل ها می توانند دارای نقش باشند

یک مطالعه بر روی خرید مصرف کنندگان در مورد تاثیر شکل ها نشان می دهد محصولاتی که به صورت پک یا بسته برای فروش گذاشته می شوند و از اشکال طبیعی در آن ها استفاده شده احتمال بیشتری دارد که زودتر به فروش برسند. اشکال می توانند بسیاری از چیزهای آنلاین را معنی کنند. برای مثال، این عکس های محصول را در آمازون بررسی کنید:

اساسا شما برای دیده شدن، ارتباط و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان ثابت، اقدام به بهینه سازی صفحات محصول خود می کنید و این کار را با تگ ها، عناوین، تصاویر، بررسی ها و غیره انجام می دهید.

نکته ۳: از تصاویر متحرک استفاده نمایید

برای بهبود نحوه فروش اینترنتی احتمالا باید برای هر محصول یک ویدیو داشته باشید. با توجه به آمار بدست آمده افراد ویدیوهای محصولات را دوست دارند. اما به غیر از ویدیو محصول، استفاده از تصاویر متحرک یا GIF ها و ایجاد افکت های مختلف بر روی آن ها می تواند راهکار موثری برای جلب توجه مشتریان باشد. البته هرچه ساده تر باشد بهتر است.

نکته ۴: از تضاد رنگ استفاده کنید

رنگ ها نیز در تصمیم گیری های خرید و نحوه فروش اینترنتی نقش مهمی ایفا می کنند. اما چگونه می توان محصول را تنها با استفاده از رنگ برجسته کرد؟ جواب: تضاد

به عنوان مثال، اولین محصولی که در تصویر زیر نظر شما را به خود جلب می کند کدام است؟ جواب: کفش سمت چپ به دلیل اینکه رنگ زمینه متفاوتی نسبت به بقیه دارد و موجب جلب توجه می گردد.

نکته ۵: خط دید را برجسته کنید

در اینجا چگونگی مشاهده وب سایتها توسط بازدیدکنندگان را بررسی می کنیم:

  • گوشه بالا سمت چپ صفحه وب در درجه اول نظر ها را به خود معطوف می کند.
  • سپس افراد طبق الگوی F یا F-patterns صفحه را مرور می کنند.
  • سمت چپ صفحه توجه بیشتری را نسبت به سمت راست به خود جلب می کند.

خوشبختانه شما می توانید از این اطلاعات به نفع خود و در جهت بهبود نحوه فروش اینترنتی استفاده کنید و مسیر دید بازدیدکنندگان را با بهره گیری از این نکات تعیین نمایید. فقط باید به موارد زیر توجه کنید:

  • رسانه فورا مورد توجه قرار می گیرد
  • از اصل مقایسه و تضاد استفاده کنید (مثال: قیمت کامل در مقابل قیمت تخفیف خورده).
  • به تایپوگرافی توجه داشته باشید (به عنوان مثال تیترهای مهم را با فونت پر رنگ تر نشان دهید).
  • مطالب مهم را در قاب و فریم مناسب قرار دهید.

ادامه دارد…