نحوه فروش اینترنتی کالاهای گوناگون (بخش سوم)

فروش برتر

گفتیم که برای اینکه یک فروشگاه آنلاین بتواند نحوه فروش اینترنتی خود را بهبود ببخشد سه گام باید برداشته شود. گام اول کاهش انتخاب ها بود. در گام دوم اشاره کردیم که باید نمایش محصولات را اولویت بندی نمود. و اما گام سوم و آخر را در ادامه توضیح خواهیم داد.

گام سوم: ارزش پیشنهادی محصول را ارائه کنید

به طور حتم یک ارزش پیشنهادی واضح و روشن می تواند در نحوه فروش اینترنتی محصولات تفاوت ایجاد کند. با کمک به مشتریان برای درک اینکه چرا باید یک محصول خاص را خریداری کنند می توان نرخ تبدیل را بالا برد.

چرا محصول شما ارزش خرید دارد؟ مزایای آن چیست؟ چگونه به خریدار کمک می کند؟ پاسخ شما به این سوالات باید به گونه ای باشد تا در نهایت مشتری را قانع نماید که محصول شما باعث بهتر شدن کیفیت زندگی او می گردد. 

ارزش پیشنهادی باید پیچیدگی های مرتبط با فروش را کاهش داده و سرعت آن را افزایش دهد به طوری که خریدار به راحتی بتواند آن را درک نموده و در نهایت بگوید این همان چیزی است که دنبالش بودم.

مثلا شرکت اپل گزینه های زیادی برای انتخاب ندارد و محصولات آن ارزان نیست اما بسیاری از افراد پول خود را پس انداز می کنند تا بتوانند یکی از محصولات این شرکت را بخرند.

برای ارائه ارزش پیشنهادی محصول چند نکته وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

فروشگاه ساز اینترنتی

نکته ۱: برجسته کردن مهم ترین ویژگی ها

برای بیان ارزش های پیشنهادی نباید فقط از یک کلمه استفاده کرد از طرف دیگر باید مختصر گفته شود. سعی کنید تمام آن چه که محصول شما را از دیگران متمایز می کند در چند کلمه توضیح دهید.

مثلا  اپلیکیشن Trello بر سه اصل مهم تاکید دارد:

  • رایگان
  • قابل انعطاف
  • دیداری

و اگر قبلا از Trello استفاده کرده باشید می دانید این ها سه کلمه کامل برای توصیف مزیت های آن است.

نکته ۲: ظرافت هوشمندانه

ارزش پیشنهادی یک ریسک است. یافتن و ارائه این ارزش پیشنهادی نیاز به دقت فراوان دارد. بنابراین شما برای کاهش این ریسک باید هوشمندانه عمل نمایید. اصلا فکر نکنید که ارزش های پیشنهادی کلمات یا جملات پیچیده هستند بلکه در واقعیت بهترین ارزش پیشنهادی بسیار ساده است و برای درک کردن آن تنها چند ثانیه زمان مورد نیاز می باشد. این بدان معناست که باید با چند کلمه ساده با مخاطبان ارتباط برقرار نمود.

نکته ۳: استفاده از قابلیت های بصری

اگر هنوز در حال تقلا هستید، قابلیت های بصری می توانند به شما در بهبود نحوه فروش اینترنتی کمک کنند. برای فروشگاه آنلاین خود به نمایش دادن محصول در حالی که از آن در عمل استفاده می شود فکر کنید. فیلم های کوتاه نیز به خوبی جواب می دهند.

جی کسب

نتیجه گیری

 

فروش آنلاین محصولات متنوع می تواند یک دردسر بزرگ باشد. به نمایش گذاشتن محصولات گوناگون شاید باعث جلب توجه بازدیدکنندگان شود اما از طرف دیگر می تواند موجب سردرگمی آن ها در تجزیه و تحلیل کالاها گردد. انتخاب های بیش از حد ممکن است منجر به عدم انتخاب مشتریان شود و این یک نقص بزرگ در نحوه فروش اینترنتی است.

با کاهش تعداد گزینه ها (در صورت امکان) شروع کنید. ساده تر کردن یافتن محصولات و یا اولویت بندی آن ها، انتخاب را برای بازدیدکنندگان راحت تر می کند.

در مرحله بعد با استفاده از یک سلسله مراتب بصری اهمیت محصولات را به طور استراتژیک نشان دهید. در مورد شکل ها، رنگ ها، حرکت ها، تضادها و جایی که می خواهید چشم بازدیدکنندگان برای اولین بار به آن بیفتد فکر کنید.

در نهایت ارائه ساده و واضح همیشه برنده می شود. یک ارزش پیشنهادی منحصر بفرد باید بلافاصله قابل تشخیص باشد و فورا  با مخاطب ارتباط برقرار نماید. این بدان معناست که ارزش پیشنهادی نباید به گونه ای انتخاب شود که افراد را گیج کند و به اشتباه بیندازد. بنابراین یادتان باشد که از کلمات ساده و قابل فهم استفاده نمایید.

با برداشتن این سه گام می توانید در نحوه فروش اینترنتی خود تحولی اساسی ایجاد نموده و آن را ارتقا دهید.