چرا باید از سرویس ابری استفاده کنیم؟

چرا باید از سرویس ابری استفاده کنیم سوال بسیاری از کارفرمایانی است که هنگامی که به آنها استفاده از این سیستم پیشنهاد می شود می پرسند. وقتی مزایای یک سرویس ابری برای هر شخصی گفته شود از شنیدن آنها تعجب می کند اما در موقع خرید و سفارش سرویس معمولا شک و تردید همراه او خواهد بود. دلیل این مساله این است که شما تا زمانیکه از این سرویس ها استفاده ننمایید تفاوت آن را با سایر سیستم ها درک نخواهید کرد.

مثلا در مورد ذخیره سازی اطلاعات سایت شما؛ در اکثر سرویس ها این داده ها معمولا در یک سرور نگهداری می شوند و اگر مشکلی برای آن سرور رخ دهد کل اطلاعات شما از بین خواهد رفت. اما در سرویس ابری اطلاعات شما در روی فضایی ذخیره می شود که چندین سیستم به اشتراک گذاشته اند و اگر یک یا چند سیستم نیز مختل شوند اطلاعات شما همچنان با استفاده از سایر سیستم ها قابل دسترسی می باشد. پس در این شرایط منطق حکم می کند که شما از یک سرویس ابری استفاده نمایید تا خیالتان بابت اطلاعاتتان برای همیشه راحت شود.

مساله بعدی خود نگهداری و پردازش اطلاعات است. عده ی زیادی تصور می کنند که حتما خودشان باید تمام کارها را انجام دهند و اطلاعاتشان را ذخیره سازی کنند. به خاطر چنین تفکری مجبورند سخت افزار برای نگهداری و نرم افزار برای پردازش داده ها تهیه کنند و هزینه های زیادی بپردازند. اما در سرویس ابری تمامی خدمات به وسیله همان سیستم های موجود در ابر صورت می گیرد و تنها شما در صورت تمایل می توانید با پرداخت هزینه فضای مورد نیاز یا قدرت پردازنده ها را ارتقا دهید.
جی کسب
دلایل استفاده از سرویس ابری با افزایش روزانه اطلاعات و داده ها در سراسر دنیا نیاز به استفاده از سرویس هایی گردید که بتوانند این حجم از اطلاعات را نگهداری نمایند. گنجایش سخت افزارهای نگهداری اطلاعات در مقابل میزان اطلاعات تولیدی بسیار محدود است و در مقابل هزینه آنها نیز بسیار گران است. در این شرایط بهترین راه حل برای نگهداری و ذخیره سازی داده ها استفاده از سرویس ابری می باشد. سرویس هایی که اطلاعات را بر روی سیستم های مختلف انتشار میدهند و از منابع هر کدام برای اینکار استفاده می کنند. یعنی شما بدون اینکه هزینه ای برای خرید یک سخت افزار برای نگهداری اطلاعات بدهید آنها را در یک ابر ذخیره مینمایید. ضمن اینکه در این شرایط نگرانی بابت خراب شدن آن سخت افزار نخواهید داشت چون در سرویس های ابری اطلاعات در جاهای مختلفی ذخیره می گردند.

مساله مهم دیگر امکان راه اندازی هر نوع سایتی با هر زبان برنامه نویسی بر روی سرویس های ابری می باشد. عاملی که سبب میشود سایت خود را با هر زبانی که بهتر می دانید طراحی نمایید.

خدمات جدیدی که در دنیای فناوری اطلاعات راه اندازی می شود همگی با هدف انجام بهتر کارها شکل می گیرند. برای هر نوع فعالیتی راه حل های زیادی وجود دارد که هر روز در حال تکمیل تر شدن می باشند. مثلا سرویس های میزبانی یا هاستینگ برای سایت ها، که متخصصان این حوزه به این نتیجه رسیده اند که باید اطلاعات و پردازش های سنگین را با استفاده از قدرت چند سیستم انجام دهند که باعث کاهش هزینه ها و همچنین افزایش کیفیت و سرعت کارها گردد. این سیستم های اشتراکی و پرقدرت همان سرویس ابری می باشند که تبلیغات آنها را زیاد دیده و شنیده اید.