چگونه فروش آنلاین خود را به سرعت افزایش دهید؟ (بخش اول)

فروشگاه ساز

افزایش فروش آنلاین هدف اصلی کسب و کارهای بزرگ و کوچک است. این که شما یک کسب و کار خرده فروشی دارید یا صاحب یک شرکت بزرگ هستید نیاز است که یک استراتژی کارآمد برای افزایش فروش و سود خود در نظر بگیرید.

خوشبختانه، ده ها روش برای افزایش فروش آنلاین وجود دارد، که بسیاری از آن ها می توانند برای کسب و کار شما مناسب باشند. برخی از این روش ها بر روی استراتژی های خاصی تمرکز می کنند، در حالی که بقیه آن ها حالت کلی تری دارند. مهم نیست کالای فیزیکی می فروشید یا کسب و کار شما به مشتریان خدمات ارائه می دهد، با نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد می توانید میزان فروش خود را افزایش دهید.

رضایت نامه ها و سیگنال های مثبت مشتریان را نمایش دهید

در محیط رسانه های اجتماعی امروز، بازخورد مشتری هرگز به این اندازه مهم نبوده است. خوشبختانه این بدان معنی است که مشتریان راضی شما می توانند یکی از ارزشمندترین ابزارهای شما برای جلب اعتماد بازدیدکنندگان و در نتیجه افزایش فروش باشند.

تاثیر گروه مشتریان راضی حتی از توصیف دقیق و جذاب محصولات نیز بیشتر است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که اعلام رضایت خریداران به خوبی در فروشگاه اینترنتی شما منعکس می گردد. این توصیه ها می توانند در صفحات محصول، صفحه قیمت گذاری، حتی صفحه اصلی شما در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرند.

اگر کسب و کارتان دارای گواهی نامه های حرفه ای از سازمان ها و ارگان های معتبر می باشد قرار دادن آن ها جلوی چشم بازدیدکنندگان موجب بالا رفتن اعتماد آن ها به شما می گردد.

برای فروش ویژه برنامه ریزی کنید

مهم است که در مورد اینکه چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید، صادق و شفاف باشید، اما لازم است که برنامه ای برای فروش های فوق العاده و تخفیف دار در نظر بگیرید.

بسیاری از مصرف کنندگان نیاز به انگیزه هایی دارند تا برای خرید ترغیب شوند، از پیشنهاد ویژه گرفته تا فروش محدود محصولات با قیمت استثنایی، می توانند استراتژی های مناسبی برای افزایش فروش باشند. اگر چه روش هایی که می توانید برای این کار را انجام دهید زیاد است اما بعضی از راهکارها ممکن است موثرتر از دیگران باشند. به عنوان مثال می توانید برای مدت محدود هزینه ارسال محصولات خود را برای مشتریان رایگان نمایید یا اینکه با توجه به میزان خرید، تخفیف بیشتری برای آن ها اعمال نمایید.

گزینه های کمتری را ارائه دهید

برای بسیاری از کسب و کارها، این مفهوم کاملا غیر قابل تصور است. زیرا آن ها فکر می کنند ارائه محصولات بیشتر یک راه عالی برای افزایش فروش است! خوب، نه لزوما. واقعیت این است که در بسیاری از موارد، انتخاب های گوناگون و متنوع می تواند منجر به ناکامی در جذب بازدیدکنندگان شود، که به نوبه خود منجر به کاهش فروش می گردد.

اگر طیف وسیعی از محصولات را داشته باشید، ساختار صفحات محصول فروشگاه اینترنتی خود را به نحوی تنظیم کنید که گزینه های کمتری به بازدیدکنندگان پیشنهاد دهد. این کار باعث می شود تا بازدیدکنندگان در طیف وسیع محصولات شما غرق نشوند و بتوانند انتخاب خود را بدون سردرگمی انجام دهند. این کار را می توان با تقسیم محصولات به چند دسته اصلی انجام داد. در این صورت مشتریان می توانند همان چیزی که به دنبالش بودند به آسانی پیدا کنند. روش دیگر این است که شما می توانید تاکید بیشتری بر محصولات منحصر بفرد نمایید. در هر صورت، به یاد داشته باشید که با انتخاب های بیشتری که ارائه می دهید، احتمال زیادی وجود دارد که مشتری سردرگم شده و به جای دیگری برود.

ادامه دارد…