چگونه فروش آنلاین خود را به سرعت افزایش دهید؟ (بخش دوم)

در بخش اول، سه روش برای افزایش فروش آنلاین مطرح کردیم. این روش ها شامل نمایش رضایت و سیگنال های مثبت مشتریان، برنامه ریزی برای فروش ویژه و ارائه گزینه های کمتر فروش بود. در ادامه به معرفی و تشریح چهار روش موثر دیگر برای افزایش فروش آنلاین می پردازیم.

فرآیند پرداخت را آسان کنید

مطالعات نشان می دهد بسیاری از خریدها در مرحله پرداخت رها شده اند که علت بیشتر آن ها پیچیدگی این مرحله بوده است. کاهش موانع در فرآیند پرداخت فروشگاه اینترنتی می تواند تاثیر قابل توجهی بر نرخ تبدیل و افزایش فروش شما داشته باشد. درست همانطور که باید ناوبری فروشگاه اینترنتی خود را برای بازدیدکنندگان آسانتر کنید تا به راحتی از آن استفاده کنند، روند پرداخت نیز باید به گونه ای طراحی شود تا مشتریان در کمترین زمان ممکن بتوانند هر آنچه می خواهند خریداری کرده و وجه آن را پرداخت نمایند.

هر گام غیر ضروری در فرایند پرداخت می تواند موجب خستگی و ناامیدی بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی شما گردد و زمینه را برای خروج آن ها فراهم نماید. به عنوان مثال پر کردن فیلدهای غیر ضروری در فرم ها را حذف نمایید.

روش های پرداخت متنوع ارائه دهید

مصرف کنندگان از هر زمان دیگری برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات، گزینه های بیشتری دارند و ترجیح می دهند تا روش های مختلف پرداخت را امتحان کنند و بهترین را انتخاب نمایند. یکی از گزینه های پرداخت که امروزه استفاده از آن بیشتر شده خدمات پرداخت با تلفن همراه است. تنوع روش های پرداخت در افزایش فروش شما تاثیر زیادی دارد. مطمئنا می توان بدون هیچ مشکلی برای بهینه سازی سایت خود و فرآیند پرداخت برنامه ریزی کرد. انجام این کار یک راه عالی برای افزایش فروش آنلاین است، به ویژه اگر فروشگاه اینترنتی شما دارای ترافیک قوی از سمت مرورگرهای تلفن همراه باشد.

تصاویر با کیفیت برای محصولات خود تهیه کنید

شواهد قانع کننده ای وجود دارد که غذاهایی که به خوبی تزیین شده و نمایش داده می شوند جذابیت بیشتری برای خوردن ایجاد می کنند. چگونگی نمایش کالاها ارتباط قوی با درک آن ها از طرف بازدیدکنندگان دارد. بنابراین منطقی است که در عکاسی از محصولات خود سرمایه گذاری کرده و عکس های باکیفیتی از آن ها تهیه نمایید.

صرف نظر از آنچه می فروشید، تصاویر با کیفیت از محصولات نقش مهمی در افزایش فروش آنلاین شما دارد. همچنین مطمئن شوید که طیف گسترده ای از تصاویر را شامل می شود. این کار ممکن است افراط به نظر برسد اما تهیه عکس از زوایای مختلف کالا اثری شگفت انگیز روی بازدیدکنندگان می گذارد. مردم دوست دارند قبل از خرید، به ویژه خرید آنلاین، کالاها را از تمام زوایا زیر و رو کنند.

به سوالات، انتقادات و پیشنهادات بازدیدکنندگان پاسخ دهید

یکی از خطرناکترین دام هایی که می تواند در هنگام فروش آنلاین برای شما به وجود آید، مفروضاتی است که درباره آگاهی مشتریان بالقوه خود در مورد محصول، سرویس یا حتی بازار فروشتان دارید. بسیاری از کسب و کارها به اشتباه فکر می کنند که مشتریانشان در مورد آنچه می فروشند اطلاعات کافی دارند برای همین سوالات آن ها را بی پاسخ می گذارند و نسبت به اعتراضات شان بی اعتنا هستند.

هر سوالی را که در مورد محصول از شما پرسیده می شود در نظر بگیرید و در صفحات محصول به آن ها پاسخ دهید. با این کار اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در اختیارشان قرار می دهید تا بتوانند با آگاهی کامل برای خرید تصمیم گیری نمایند. این کار موجب جلب رضایت مشتریان و در نتیجه افزایش فروش آنلاین شما خواهد شد. در مورد اعتراضات نیز به همین صورت عمل کنید و تلاش نمایید اگر سو تفاهمی برای بازدیدکنندگان پیش آمده با توضیحات مفید خود برطرف کنید.