چگونه فروش آنلاین خود را به سرعت افزایش دهید؟ (بخش سوم)

در دو بخش قبلی هفت راهکار مهم برای افزایش فروش آنلاین را معرفی کردیم. در این بخش پایانی در مورد  سه راهکار دیگر توضیح خواهیم داد.

 

تا جایی که ممکن است پیشنهادهای رایگان خود را افزایش دهید

انسان ها چیزهای رایگان را دوست دارند و هر چه پیشنهادهای رایگان بیشتری  ارائه دهید، مشتریان بالقوه شما احتمالا نام فروشگاه اینترنتی و کسب و کارتان را به ذهن می سپارند که همین موجب افزایش فروش می گردد. به پیشنهادات فعلی خود نگاه کنید. آیا می توانید هر چیزی دیگری را به صورت رایگان ارائه بدهید؟ اگر در کسب و کار نرم افزاری هستید به راحتی می شود پیشنهادات رایگان ارائه کرد. حتی به سادگی می توانید استفاده از چند محصول را برای بازدیدکنندگان آزاد نمایید، یا در ازای خرید دو محصول یک محصول رایگان در اختیار خریداران قرار دهید. ارائه پیشنهادات رایگان تنها یک راه عالی برای بهبود درک افراد از کسب و کار شما نیست، بلکه روشی سودمند برای معرفی محصولات مورد نیاز آن ها، ترغیب برای خرید بیشتر  و افزایش فروش آنلاین است.

مقیاس قیمت گذاری مناسب انتخاب کنید

فروشگاه ساز اینترنتی

هنگامی که به یک رستوران می روید، شانس زیادی وجود دارد که همیشه یکی از غذاهای با قیمت متوسط را انتخاب نمایید. این رفتار به این دلیل است که بسیاری از رستوران ها با استفاده از راهکارهای روانشناسی افراد را به سمت وعده های غذایی با قیمت متوسط سوق می دهند. ما اغلب از ارزان ترین غذاها و گرانترین آن ها اجتناب می کنیم زیرا غذاهایی با قیمت میانه برای ما جذاب تر هستند. این روش شناخته شده به عنوان “تله قیمت گذاری” شناخته می شود. همین راهکار را می توان برای افزایش فروش آنلاین نیز به کار گرفت.

با استفاده از این روش در ساختار قیمت گذاری، می توان بازدیدکنندگان را به سوی محصولاتی با قیمت متوسط حرکت داد یعنی آنهایی را که واقعا می خواهید مشتریان بخرند. مطمئنا بعضی افراد به هر حال به سمت گزینه گران تر می روند که برای شما به عنوان یک پاداش و درآمد بیشتر محسوب می شود، اما اکثر مشتریان از گزینه های گران اجتناب می کنند و گزینه قیمتی متوسط را انتخاب می نمایند و این دقیقا همان چیزی است که شما می خواهید. بسیاری از شرکت ها برای افزایش فروش خود این اصل روان شناختی را به کار می گیرند.

فروشگاه اینترنتی خود را برای استفاده تلفن همراه بهینه سازی نمایید

طراحی فروشگاه

تعدادی از کسب و کارهای آنلاین دارای وبسایت هایی هستند که با گوشی های تلفن همراه سازگاری مناسبی ندارد. در دنیای امروز جستجو با تلفن همراه، جستجوی دسکتاپ را تحت الشعاع خود قرار داده است. اگر انتظار افزایش فروش آنلاین خود را دارید، حیاتی است که سایت شما برای تلفن همراه بهینه سازی شده باشد.

برای بازدید کنندگانی که از تلفن همراه استفاده می کنند، وبسایت فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای طراحی شده باشد که روند خرید را آسان نماید. این کار ممکن است شامل فرایند پرداخت یا طراحی و راه اندازی یک سایت تلفن همراه کاملا جداگانه باشد.

ناوبري و تجربه کاربري از مهمترين عناصر یک طراحی خوب و بهینه سازی تلفن همراه هستند. اگر پیدا کردن محصول و انجام خرید برای بازدیدکنندگان مشکل باشد احتمال زیادی وجود دارد که فروشگاه اینترنتی شما را ترک کنند و به سراغ رقبا بروند. صفحات فروشگاه آنلاین باید بلافاصله بارگیری شوند و ناوبری آن ها باید منطقی باشد. از درخواست اطلاعات بیش از حد اجتناب کنید، اجازه دهید بازدیدکنندگان انگیزه داشته باشند تا برای دفعات بعد نیز به فروشگاه اینترنتی شما بر گردند. نباید از آن ها خود توقع داشته باشید که از همان دفعه اول تبدیل به مشتری ثابت شما شوند.