چگونه می‌توان از استوری اینستاگرام، برای بازاریابی اینترنتی استفاده کرد؟ ( بخش یک)

بازاریابی اینترنتی با استوری اینستاگرام (بخش یک)

استوری اینستاگرام

استوری های برنامه‌ی اینستاگرام (Instagram)، روش استفاده از آن را به کلی تغییر داده؛ و محیط آن را به چیزی بالاتر از یک آلبوم عکس آنلاین تبدیل کرده ‌است. هدف این برنامه در ابتدا به اشتراک گذاری عکس، و مواردی از این دست بود. اما با پیشرفت روز افزون خود، امروزه به عنوان یکی از برنامه های اصلی، به عنوان بازاریابی اینترنتی شناخته می شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، کسب‌وکارتان می‌تواند از استوری های اینستاگرام به عنوان راهی برای جذب دنبال کنندگان و مشتریان بیشتر استفاده نماید. و این در حالی است که، محتوای داخل صفحه، عموما برای مخاطبان عامه که دوست دارند، تا بیشتر با زمینه‌ی فعالیت‌تان و خدمات، یا محصولاتی که ارائه می‌دهید، آشنا شوند. اگر علاقه مند هستید تا راههای ابتدایی کسب سود و مشتری بیشتر را، به لطف برنامه ی پرطرفدار اینستاگرام آموزش ببینید؛ پس مطالب مربوط به این موضوع را از دست ندهید.

چرا استوری اینستاگرام؟

استوری ها یک فرمت سریع و جذاب دارند، که برای تجربه‌ی بازاریابی اینترنتی مناسب هستند. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که بیش از یک سوم شرکت های دنیا، به واسطه‌ی همین ابزار توانسته اند بخش قابل توجهی از افزایش فروش با اینترنت و اینستاگرام را شاهد باشند. به عبارت ساده‌تر، استوری های اینستاگرام برای ایجاد و استفاده جالب‌تر هستند، و حالت ریسک موقتی را کاهش داده و در کل تجربه بازاریابی رسمی را کاهش می‌دهند.

به علاوه اینکه اینستاگرام، تعداد کاربران بیشماری با سلایق مختلف، در سطح جهان دارد که می تواند از این نظر کاملا مناسب باشد. اینستاگرام همچنین به شما چند ویژگی جدید می‌دهد، که می‌توانید در پست‌های خود اعمال کرده، و محتویات آن را در ویرایشگر تغییر دهید.

اینستاگرام

چگونه از این قابلیت استفاده کنم؟

برای استفاده از این قابلیت در جهت بازاریابی اینترنتی اول باید روش کار کردن با آن‌را بیاموزید. پس ابتدا بر روی آیکون دوربین در بالای سمت چپ و یا “+” در تصویر پروفایل خود کلیک کرده، یا به سادگی در سمت راست ضربه بزنید و بر روی آیکون دوربین کلیک کنید. دایره سفید در وسط صفحه را فشار دهید، تا یک عکس بگیرید، و یا از آن برای گرفتن یک ویدئو استفاده کنید. در حالتی دیگر می‌توانید آیکون گالری را در گوشه سمت چپ انتخاب کرده، تا از رسانه‌های موجود در گوشی خود برای ایجاد آن، استفاده کنید. سپس می توانید آن‌را با گزینه های موجود به دلخواه ویرایش نمایید.

دکمه Your Story را فشار دهید تا آن را در حالت عمومی پست کنید. بنابراین تصویر پروفایل شما در بالای صفحه ظاهر می‌شود. آن را بصورت خصوصی به دنبال کنندگان از طریق دایرکت نیز می توانید ارسال کنید؛ و یا می توان آن را تنها برای خودتان ذخیره کنید. شما همچنین در آخرین نسخه های موجود در آن می توانید اندازه ی عکس را به شکل دلخواه خود در بیاورید.

علاوه بر عکس‌ها و ویدئو، استوری ها برای ایجاد انواع مختلفی از فرمت های دیگر به شما امکاناتی ارائه می‌دهند. من جمله :

  • پست‌های متنی مختلف با سبک‌ها و پس زمینه رنگی.
  • پست لایو ( زنده ).
  • ایجاد یک ویدیو 1 دقیقه ای با حالت تکرار
  • پرتره‌های ake که پس‌زمینه را محو کرده و سوژه شما را در مرکز توجه نگه می‌دارند.
  • ضبط ویدئو به صورت برعکس

به واسطه ی همین امکانات به ظاهر ساده، شما می‌توانید کار‌های زیادی ایجاد استوری و سپس بازاریابی اینترنتی داشته باشید. فقط به خاطر داشته باشید که تنها می‌توانید ۱۵ ثانیه ویدئو را، در یک زمان آپلود کنید.

جمع بندی

استوری های اینستاگرام راه‌هایی را برای خلاقیت بیشتر در جهت بازاریابی اینترنتی به شما ارائه می‌دهد. در نتیجه باید از تمام موارد در اختیار خود استفاده کنید، تا دیگران را به سمت تبلیغ کوتاه و مدرن خود جذب کنید. شما همچنین می توانید از ترکیبی از قابلیت های ذکر شده در این جهت نیز استفاده کنید. در ادامه ی این مطلب، جزئیات بیشتری از این روش بازاریابی اینترنتی به شما ارائه خواهد شد.