چگونه می‌توان از استوری اینستاگرام، برای بازاریابی اینترنتی استفاده کرد؟ (بخش دو)

بازاریابی اینترنتی با استوری در اینستاگرام (بخش دو)

در قسمت قبل به آشنایی کلی و مفهوم اینکه، چگونه می توان با استفاده از استوری اینستاگرام پستی در زمینه بازاریابی اینترنتی قرار داد، صحبت کردیم. همچنین بیان کردیم که استوری یک روش مناسب، و کم خرج برای بازاریابی اینترنتی در دنیا تجارت الکترونیک می باشد. در نتیجه بسیاری از افراد از مکان های مختلف دنیا می توانند؛ به راحتی تبلیغ ساده ی شما را ببینند، و در صورت لزوم از آن استفاده کنند. در ادامه ی بخش قبلی به آموزش بیشتر بازاریابی با این ابزار در اینستاگرام می پردازیم.

استوری گذاشتن مکرر را کنار بگذارید، و برنامه ریزی کنید

 

درست است که عمر باقی ماندن استوری ها، در اینستاگرام بسیار کم است. اما این موضوع بدان معنی نیست که برای درج آن زمان کافی و برنامه ریزی درست، نداشته باشید. به دلیل اینکه هر صفحه در اینستاگرام محتوا و موضوع خود را دارد، باید برای آگهی های قابل درج در استوری نیز وقت و فکر کافی گذاشت.

باید بتوانید رفتار خود را مانند یک شبکه تلویزیونی با برنامه‌ریزی خاصی برای هفته، یا حتی بخش‌های تکرار شونده، که در روزهای خاصی اتفاق می‌افتند، در نظر بگیرید. فکر کردن به این که چه نوع محتوایی را به اشتراک بگذارید؛ و یا اینکه چگونه داستان‌تان به جریان خواهد افتاد؛ به شما کمک خواهد کرد تا به یک تجربه مناسب و ثابت، برای دنبال کنندگان خود دست پیدا کنید.

ایجاد لینک در استوری اینستاگرام

لینک ها به روش های مختلفی می توانند در بخش های مختلف صفحه‌ی شما افزوده شوند. برخی از این لینک ها در داخل صفحه، و برخی دیگر می توانند در استوری ایجاد شوند. این مسئله کمک می کند تا مخاطب به راحتی عکس مربوط به تبلیغاتتان را دیده و سایت یا وبلاگ مربوط به شما را پیدا کند. این روش در بازاریابی اینترنتی، کمک می کند تا یک صفحه ی خاص، چه در اینستاگرام و چه در میان کاربران، کاربر پسند تر و کاربردی تر باشد.

از استیکر ها و هشتگ های مناسب استفاده کنید

با استفاده از استیکر، مکان، هشتگ و … در پست های سنتی شما تنها می توانید، در معرض دید عمومی برای یک بازاریابی اینترنتی قرار بگیرید. در نتیجه هرگاه که یک استوری جدید در صفحه ی خود قرار میدهید، می توانید استیکر ها و هشتگ های تعاملی را نیز به آن اضافه نمایید. این استیکر ها البته انواع مختلفی دارند. بطور مثال استفاده از برچسب محصولات به آن ها این امکان را می دهد تا برای اطلاعات بیشتر و خرید آن اقدام نمایند. برخی دیگر از استیکر ها برای رای گیری و دریافت بازخورد از دنبال کنندگان بسیار مفیدند. در نتیجه تعامل میان شما، و آنها را در جهت یک بازاریابی اینترنتی مناسب، افزایش می دهند.

برچسبهای جغرافیایی یا GeoTag ها به همراه هشتگ ها

افزودن برچسبهای geotag به شما در موقعیت یابی کسب و کارتان (بطور مثال موقعیت فعلی فروش شما، یا محل فیزیکی آن) کمک میکند. این ویژگی باعث می شود، تا مخاطبین بتوانند بهتر به شما و موقعیت تان دستیابی داشته باشند.

در سویی دیگر هشتگ ها کمک می کنند، تا مخاطبین مختلف در همه جا بتوانند پست و صفحه ی شما را دیده و با آن ارتباط برقرار نمایند. این ویژگی در بازاریابی اینترنتی حکم همان تبلیغات موجود در سایت های مختلف را دارد؛ که باید برای آن هزینه بپردازید. اما هشتگ یک ابزار مناسب در استوری اینستاگرام جهت جذب مخاطب و مشتری بیشتر ست.

بدین ترتیب می توان گفت که این سه ابزار برای بازاریابی اینترنتی می توانند، در یافتن افراد جدیدتر، یافتن موقعیت فعلی تان توسط دنبال کنندگان، و ایجاد تعامل یا انتقال به سایت اصلی، کاملا مفید و موثر باشند.