چگونه می‌توان از استوری اینستاگرام، برای بازاریابی اینترنتی استفاده کرد؟ ( بخش سه)

بازاریابی اینترنتی با استفاده از استوری اینستاگرام(بخش سه)

همانطور که در دو بخش قبلی در مورد بازاریابی اینترنتی به وسیله ی اینستاگرام توضیح دادیم؛ عمده ی روند جذب مشتری به سایت و مکان یابی کسب و کار شما، از طریق استوری می تواند امکان پذیر باشد. در ادامه ی بخش نهایی، آموزش بیشتری را در همین زمینه، و راجع به تکنیک های استفاده از این امکان مناسب در اینستاگرام  ارائه می دهیم.

از امکان لایو اینستاگرام Live ، برای پشتیبانی استوری هایتان استفاده نمایید

امکان لایو اینستاگرام، یک قسمت جذاب در این برنامه محسوب می شود. کار کردن با این امکان ممکن است، در ابتدای امر اندکی سخت بنظر برسد. در نتیجه باید از قبل برنامه ریزی داشته باشید، تا با کیفیت و آمادگی قبلی، در مورد استوری های مربوط به بازاریابی اینترنتی خود، با دنبال کنندگان صحبت کنید. ویدیوی لایو نقطه به نقطه است؛ و در نتیجه کنترل کمتری می توان روی آن داشت. اما یک فرمت تعاملی و چند منظوره ی بسیار مناسب است.

امکان مناسب بعدی در این مورد، این است که به محض شروع گرفتن ویدیوی لایو از خودتان، این مسئله به تمامی دنبال کنندگان‌تان اطلاع رسانی می شود. در نتیجه بعد از اتمام صحبت هایتان در مورد مسائل بازاریابی اینترنتی و پست هایی که در این مورد قرار می دهید، می توانید استوری مورد نظر را 24 ساعت بعد آپلود نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که تعداد دنبال کنندگان‌تان در این مورد مناسب باشد. برای تغییر دادن آن به استوری آیکون را تغییر دهید تا آن را از بقیه داستان‌هایی که در بالای صفحه قرار دارند، متفاوت کنید. چون این ویدیوهای زنده به طور کلی، کم‌تر اتفاق می‌افتند.

برخی از ایده‌های لایو اینستاگرام شامل موارد زیر هستند:

 • اجرای یک رقابت، یا دعوت از مخاطبین خود برای شرط ‌بندی بر روی یک نتیجه ی خاص.
 • فیلمبرداری از یک رویداد خاص، یا به اشتراک گذاشتن یک لحظه جالب.
 • صحبت عادی با دنبال کنندگان در زمینه بازاریابی اینترنتی.
 • جذب اینفلوئنسر

مدیریت کردن حجم ترافیکی وارد شده، بر سایت و محصول‌تان

شما می توانید این روش مدیریت را با قرار دادن لینک سایت یا یک محصول خاص در استوری اینستاگرام بازاریابی کنید. و در نتیجه تعداد بازدید آن را افزایش دهید (یا به اصطلاح ترافیک بیشتری را به سوی خود جذب کنید). در ضمن باید سعی کنید تا جای ممکن برای جذب مخاطب به سمت لینک مورد نظر در پیج اینستاگرام خود، از مزایای استفاده از خدماتتان در استوری ها و پست های مختلف صحبت کنید. در نتیجه آن ها بهتر می توانند تصمیم گیری انجام دهند.

,CTA یک دستورالعمل مستقیم برای این است که بدانید مخاطبان شما چه چیزی را بیشتر دوست دارند، و در نتیجه آن را دنبال می کنند. این مسئله کمک می کند تا دنبال کنندگان مسیر درستی را در ادامه ی روند بازاریابی دیجیتال شما پیدا کنند. در اینجا مثالی از CTA های معروفی وجود دارد که می توانید از آنها ایده بگیرید:

 • بررسی عکس های بیشتر در هشتگ مربوط به کمپین خود.
 • اختصاص دادن تخفیف مناسب به یک محصول یا خدمت.
 • ایجاد تبلیغات مختلف برای محصولی که در دست تهیه است.

ایجاد استوری های هیجان انگیز، حاوی نکات مهم

این بخش در بازاریابی اینترنتی شما می تواند کاملا موثر باشد. امکان ساخت نکات مهم و یا برجسته در استوری ها (highlight) امکانی است، که شما می‌توانید از طریق موضوعات و عناوین خاص از آن‌ها استفاده کنید. شما می توانید از هایلایت ها جهت :

 • ایجاد تریلر برای حساب کاربری
 • نشان دادن تخفیفات داده شده به مشتریان قبلی
 • نمایش ویژگی های مربوط به یک محصول خاص
 • به طور مستقیم با افراد جدید در مورد محتوا و حساب تان صحبت کنید.

جمع بندی

نکات و راه کار های ذکر شده برای بازاریابی اینترنتی در استوری اینستاگرام، تنها راه های جذب دنبال کننده و به دنبال آن مشتری بیشتر برای محصولاتتان نیستند. شما می توانید با استفاده از خلاقیت و دانشی که در این زمینه به دست می آورید، در جهت افزایش فروش اینترنتی خود بکوشید.