نحوه فروش اینترنتی در چند گام ساده ( قسمت اول)

جی کسب

اگر آرزوی‌تان این است که به عنوان یک فروشنده اینترنتی، زندگی اقتصادی خود را پیش ببرید؛ اما مطمئن نیستید که نحوه فروش اینترنتی تان باید به چه صورت باشد، باید بدانید که تنها نیستید. بسیاری از ایده ‌های خوب و کارآفرین زمانی که با مشکل نحوه فروش اینترنتی روبرو شدند، با کمی تحقیق و پیگیری به نتیجه رسیده اند.

چند گام ابتدایی وجود دارد که با رعایت هرکدام می توان به ایده آل مورد نظر دست پیدا کرد. ما در این مطلب و مطلب آتی قصد داریم، تا شما را با این مقوله آشنا کنیم. تا دست کم، در شروع فروش یا ارائه خدماتتان در دنیای وسیع اینترنت، دچار سردرگمی خاصی نباشید.


انتخاب یک محصول ویژه برای فروش

بخشی ابتدایی و مهم فروش محصولات، انتخاب یک دسته ی خاص برای فروش است. بسیاری از افراد موفق امروزی به واسطه ی پیدا کردن محصول خاص خود برای فروش، در مسیر موفقیت پیشتاز شده اند. موفقیت درست زمانی یافته می شود، که یاد می‌گیرید چطور فروش آنلاین خود را آغاز کنید.

اگر یک محصول خوب داشته باشید، یا بهتر بگویم، چندین محصول عالی داشته باشید؛ موردی را انتخاب کنید، که متناسب با جایگاه شما باشد. اگر در ارائه ی مجموعه ای از محصولات یا خدمات کاربلد هستید، پیشنهاد ما به شما انتخاب موردی است که در آن تبحر ویژه ای دارید. مورد بعدی که در این رابطه باید به آن توجه داشت، پرسود بودن و قابل فروش بودن آن است. بعد از مدتی از ارائه ی این محصولات می توانید فروش خود را توسعه داده؛ و در زمینه های بیشتر نحوه ی فروش اینترنتی خود را پیدا کنید.


یک برنامه بازاریابی آنلاین مشخص را تنظیم نمایید

عمده ی نحوه فروش اینترنتی ، به بازاریابی اینترنتی وابسته است. ممکن است روزهایی وجود داشته باشد، که یک فروشنده آنلاین کاملا بیکار باشد. یا اینکه حجم درخواست ها و کاربرانی که می خواهند از خدمات، و محصولات آن استفاده کنند، بی شمار باشد. در نتیجه شما باید برای تک تک این موارد، برنامه ریزی خاص خود را داشته باشید. خوشبختانه، همانطور که یاد می‌گیرید چطور یک کسب‌وکار آنلاین را آغاز کنید، استراتژی ‌های بازاریابی زیادی وجود دارند؛ که می‌توانید از آن‌ها برای راهنمایی افراد به سایت خود استفاده کنید. از جمله:

  • مدیریت محتوا
  • بازاریابی دیجیتال
  • بازاریابی بوسیله ی فیلم های ویدیویی
  • سئو
  • ساخت بک لینک
  • تبلیغات PPC
  • بازاریابی به روش ایمیل
 

در نتیجه باید تا جایی که می‌توانید، درباره استراتژی ‌های بازاریابی آنلاین آموزش دیده و یک برنامه بازاریابی سفارشی را برای محصول خود انتخاب کنید.


فروش آنلاین را با پلت فرم های تجارت الکترونیک شروع کنید

پلت فرم ها یا برنامه های مخصوص تجارت الکترونیک، می‌توانند فروشگاه آنلاین شما را متحول کرده؛ و همچنین باعث تغییر واضحی در نحوه فروش اینترنتی تان شود. عمده ی این پلتفرم ها برای بسیاری از فروشندگان اینترنتی یک راه حل خاص ارائه می کنند. اکثر این پلتفرم ها بر مبنای یک مدل هستند اما در خصوصیات خود کاملا مشترکند. به عنوان مثال در این رابطه می توان به مارکت پلیس (marketplace)، پلتفرم های تسهیل پرداخت ها، پلتفرم توسعه نرم افزار، پلتفرم های توسعه نرم افزار و .. اشاره نمود.

باید زمان لازم را برای بررسی هر کدام که مد نظر دارید؛ در نظر بگیرید و یکی را برای نحوه فروش اینترنتی خود، انتخاب نمایید. تمام پلتفرم های مربوط به تجارت الکترونیک با هم برابر نیستند. و شما کل کسب ‌و کار خود را در داخل آنها ایجاد خواهید کرد.