معرفی راه های افزایش فروش با اینترنت ( قسمت سوم)

شناخت راه های افزایش فروش با اینترنت (قسمت سوم)

در بخش های قبلی راه های متعدد افزایش فروش با اینترنت را آموختیم. و دانستیم که عمده ی روند فروش، و یا افزایش سود بیشتر در اینترنت به عواملی بستگی دارد؛ که رعایت هریک از آنها می تواند یک فروشنده یا ارائه کننده ی خدمات را، وارد مسیر پیشرفت و توسعه ی خود گرداند. بسیاری از روش های قبلی بازگو شده علاوه بر سادگی و سهولت باعث میشوند؛ تا یک کسب و کار در کنار افزایش فروش با اینترنت ، بهبود یافته و معایب موجود در مسیر را رفع نماید. روش هایی که در این بخش نیز ذکر می شوند؛ علاوه بر دارا بودن ویژگی های یاد شده دارای، شناسایی ویژگی های یک سایت بهینه، و شناخت روش های تخفیف دهی به انواع کاربران نیز هستند.

–       پاسخ به بازخورد ها و هرگونه سوال احتمالی

یکی از بهترین راه های افزایش فروش با اینترنت راضی نگه داشتن مخاطب از هر نظر است. اگر بتوانید تا صفحه ای را به پاسخ دهی به سوالات مشتریان اختصاص دهید، می توانید امیدوار باشید که آنها نیز به خوبی به شما اعتماد کنند. حتی ایجاد یک صفحه ی پیش ساخته در مورد سوالات احتمالی می تواند بهترین کار باشد. در کنار این دو مورد، همچنین می توانید انتقادات و پیشنهادات مخاطبانتان را از این طریق دریافت نمایید. اصولا مشتریان به صفحاتی اعتماد می کنند که بخشی از توجه خود را بر روی نظر آن‌ها معطوف می نمایند.

–       محصولات رایگان یا با تخفیف بالا

افراد مختلف عموما چیزهای رایگان یا ارزان را دوست دارند. و هرچه بیشتر این امکان را در سایت یا صفحه ی خود قرار دهید، مشتریان بالقوه بیشتری در آینده به سوی خدمات و محصولاتتان جذب خواهند شد. باید در ابتدا با یک بررسی کلی محصولات را دسته بندی کرده، و آنهایی که می توانند با حداکثر تخفیف یا رایگان به مشتری عرضه شوند را انتخاب نمایید. در نهایت این کار می تواند منجر به افزایش فروش با اینترنت شود.

–       ایجاد هدف برای خریدار

ایجاد هدف یکی از جمله روش هایی است که می توانید یک مشتری خاص را برای خرید راهنمایی کنید. ابتدا باید مشتری های خود را بر اساس روند خرید و علاقه مندی ها شناسایی کرده، و سپس پیشنهادات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید. بسیاری از سایت های بنام و معروف حال حاضر با استفاده از این روش توانسته اند، تا شاهد افزایش فروش با اینترنت باشند.

–       مقیاس قیمت گذاری ها

زمانی که به یک رستوران می روید، احتمال اینکه بخواهید تا از غذاهایی که قیمت مناسب تری دارند، استفاده کنید؛ بسیار بیشتر است. در نتیجه این مسئله باید در یک فروش اینترنتی نیز لحاظ شود. یک قیمت گذاری درست و مناسب براساس مقیاس مشخص می تواند، هر مخاطبی را به سمت خود جذب نماید. حتی نشان دادن قیمت اصلی کالا یا خدمت در کنار تخفیفاتی که برای آن قائل شده اید نیز یکی از مجموع روش هایی است که هر کاربری را به خرید و امتحان کردن آن، ترغیب می کند.

–       بهینه سازی سایت

یکی از بهینه سازی های لازم در دنیای امروز برای انواع صفحات یک سایت، و در کنار آن شکل گیری افزایش فروش با اینترنت، قابلیت نمایش آن‌ها در هر دستگاه دیجیتال است. این امکان باعث می شود تا، نمایش محتویات و عناصر یک صفحه، بر اساس اندازه و قابلیت های تبلت ها، موبایل ها، یا کامپیوتر های شخصی، تغییر کند؛ و به شکلی بهینه به کاربر نمایش داده شود. هرچه یک صفحه از این لحاظ بهینه تر باشد، مخاطبین آن را بهتر پسند کرده و برای دریافت خدمات از آن، استفاده می کنند.

[site_reviews_form id=”k09g6huv” hide=”title,content,name,email,terms”]